Co powiecie o M32 Zielona równina
busia120 - 11-01-2008 15:45
Czy budował ktoś bądz buduje M32 Zielona równina z Muratora.Prosze o wszelkie informacje na temat funkcjonalności tego projektu oraz jego wady i zalety!!??
Kasiaa29 - 11-01-2008 16:19
A może link, więcej osob zobaczy :wink:
a tak to sie szukac nie chce :wink:
Kasiaa29 - 11-01-2008 16:35
http://projekty.muratordom.pl/projek...56&IdKolekcji= :wink:
To co pierwsze mi przychodzi do głowy gdy widze projekty tego typu - 269 m dachu - majątek wydasz na taki duży i skomplikowany dach. Ale może to nie problem dla was :wink:
Z ktorej strony masz wjazd na działkę ? :wink:
busia120 - 11-01-2008 17:08
Może podsuniesz jakis ekstra projekcik "Kasiaa"?!
Cos podobnego do tego!A przy okazji co powiesz o http://projekty.muratordom.pl/projek...39&IdKolekcji=
emcezet - 11-02-2008 21:49
Witam,
Za miesiąc rozpoczynam wylewanie fundamentów pod M32. Chętnie wymienię się wrażeniami.
Pierwszy - 09-03-2008 21:59
Witam
Ja również rozpoczynam budowę M32 Zielona Równina jednak dopiero w maju.
Troszeczkę wprowadziłem zmiany. A mianowicie przedłużyłem pomieszczenie gospodarcze na równi z tylną ścianą, oraz strop na teriva.
A czy ktoś wprowadzał jakieś zmiany?
agakolekraci - 27-03-2008 10:35
Witam! My z mężem też mamy zamiar budować zieloną równinę, mamy trochę wątpliwości czy wystarczy nam miejsca, myślimy o powiększeniu garażu a co za tym idzie pomieszczenia gospodarczego. Jednak ostatnio pojawił się projekt zielonej równiny z poddaszem użytkowym - bardzo mi się podoba, ale jest droższy i dłużej go trzeba budować, bo nie ma już drewnianego stropu - mamy jeszcze chwilę na podjęcie ostatecznej decyzji. Myślę, że ruszymy około czerwca i jesteśmy otwarci na konsultacje z innymi budującymi ten domek, pozdrawiam serdecznie :lol:
Aga
Pierwszy - 05-05-2008 14:49
Witam
Jak tam postępy w budowie zielonej równiny? Ja dopiero zaczynam jednak w czerwcu, troszę mi się przeciągnęło.
ms. - 05-05-2008 15:22
Osobiście bardzo lubię parterówki.
Dom od frontu jest szeroki i niesety z własnego doświadczenia muszę stwierdzić, że wizualnie na działce o standardowej szrokości 25 metrów nie będzie się dobrze prezentował. :-?
Planowana grubość ocieplenia podłogi na gruncie 8 cm - mało. U mnie jest 10 cm - też uważam że za mało. Tym bardziej, że pomieszczenie gospodarcze jest oddalone od łazienek i kuchni - długa trasa instalacji cwu i co.
Takie zmiany należy robić na etapie projektu, bo jak stoją mury, mamy otwory na okna, drzwi i zaczniemy kombinować, to okazuje się potem że drzwi za krótkie a okna za nisko.
Strop drewniany - potem dobrze go zaizolować, żeby ciepło za szybko nie uciekało.
agakolekraci - 07-05-2008 07:23
Witam
Jak tam postępy w budowie zielonej równiny? Ja dopiero zaczynam jednak w czerwcu, troszę mi się przeciągnęło.
No wreszcie się ktoś odezwał, cieszę się. My jeszcze czekamy na pozwolenie, więc budowa może także rozpocząć się w okolicach czerwca. Zdecydowaliśmy się na wersję z poddaszem użytkowym, mam nadzieję, że to dobry wybór. Zdecydował o nim także fakt, że mieszkamy daleko od rodzinki i pewnie będziemy ich często gościć (noclegi) a do tego potrzebny dodatkowy pokój (nie wspomnę, że jesteśmy rodziną rozwojową i może pojawić się jeszcze jeden członek naszej czteroosobowej rodzinki). Mam nadzieję, że będziemy dzielić się doświadczeniami. Pozdrawiam
agakolekraci - 07-05-2008 07:29
Osobiście bardzo lubię parterówki.
Dom od frontu jest szeroki i niesety z własnego doświadczenia muszę stwierdzić, że wizualnie na działce o standardowej szrokości 25 metrów nie będzie się dobrze prezentował. :-?
Planowana grubość ocieplenia podłogi na gruncie 8 cm - mało. U mnie jest 10 cm - też uważam że za mało. Tym bardziej, że pomieszczenie gospodarcze jest oddalone od łazienek i kuchni - długa trasa instalacji cwu i co.
Takie zmiany należy robić na etapie projektu, bo jak stoją mury, mamy otwory na okna, drzwi i zaczniemy kombinować, to okazuje się potem że drzwi za krótkie a okna za nisko.
Strop drewniany - potem dobrze go zaizolować, żeby ciepło za szybko nie uciekało.
Dziękujemy za cenne wskazówki, właśnie jesteśmy na etapie rozmów z wykonawcą stanu zero, więc jest czas żeby to przemyśleć. Jeśli chodzi o strop to u nas już nie drewniany, bo mamy poddasze użytkowe.
Pozdrawiam i jako,że brak nam doświadczenia jesteśmy otwarci na sugestie doświadczonych budujących.
emcezet - 10-05-2008 09:38
Witam,
Mam miesiąc opóźnienia, ponieważ okazało się że na działce jest wysoki poziom wód gruntowych i był problem ze zdjęciem humusu i wykopaniem fundamentów. Jednak udało się i wczoraj wylaliśmy ławy! Od środy ekipa rozpocznie murowanie fundamentów z bloczków. Postaram się informować o postępach.
Co do zmian, to nie mamy ich wiele. Zmieniliśmy materiały na ścianiy na silikaty i na docieplenie na wełnę. Usunęliśmy komin ( ten w łazience), ponieważ zastosujemy wentylację z rekuperatorem.
Acha! I dołożyliśmy kibelek z pomieszczeniu gospodarczym ( w trakcie imprezy na powietrzu nie trzeba będzie biegać przez całe mieszkanie za potrzebą).
Pozdrawiam
agakolekraci - 12-05-2008 07:22
Witam, pomimo Waszego opóźnienia i tak zazdroszczę etapu. My ciągle czekamy na wycenę. Jeśli chodzi o zmiany, to u nas niewiele (tak mi się przynajminiej wydaje na etapie, na którym jesteśmy) planujemy też wełnę na ocieplenie. Pozdrawiam i życzę postępów w budowie.
agakolekraci - 02-06-2008 07:50
Nic tu jakoś nie słychać, może wszyscy pochłonięci budowaniem? Jeśli tak to czekamy z niecierpliwością na kolejne doświadczenia. My aktualnie dopiero wytyczyliśmy budynek pod zdjęcie humusu. Wspomniana wycena nie spełniła naszych oczekiwań i zdecydowaliśmy się na system gospodarczy, więc jeździmy po hurtowniach i tartakach, bo sami kupujemy materiał. Cały czas zastanawiamy sie z czego ściany - może z ceramiki jednowarstwowa. Wszystko w toku. Pozdrawiam i zapraszam do wymiany doświadczeń.
emcezet - 02-06-2008 11:38
A u nas fundamenty wylane, wymurowane, zaizolowane i docieplone. Piasek wsypany i zagęszczony ( weszły 22 wywrotki :o ), dzisiaj wylewki i od jutra NIECH SIĘ MURY PNĄ DO GÓRY :D
Pozdrawiam
agakolekraci - 03-06-2008 13:24
No to gratuluję etapu, ale mam nadzieję, że już niedługo będziemy was ścigać. Jeśli jest taka możliwość to chętnie zobaczylibyśmy zdjęcia z budowy. A od której strony macie taras? My od północy i mam obawy, że będzie mało słonka, ale pociesza fakt, że klimat się ociepla i każdy szuka cienia (choćby w takie dni jak dzisiejszy) Pozdrawiam i życzę miłego opalania przy budowie.
emcezet - 04-06-2008 08:28
O zdjęciach pomyślę, jak będzie widać coś więcej.
Taras mamy od południa, na szczęście jest zadaszony, więc nie powinno być zbyt gorąco.
Rozważamy z żoną jeszcze jedną zmianę: chcemy od strony południowej w sypialni dwa małe okna zastapić jednym dużym. Powiedzcie, co o tym myślicie, sprawa jest dość pilna.
Pozdrawiam.
agakolekraci - 04-06-2008 10:16
No czegoś tu nie rozumiem, jeśli taras jest u Was od południa, to te dwa małe okna chyba po drugiej stronie, chyba że źle myślę(?). jeśli chodzi o ten pokój od przodu (bo tylko tam są dwa małe okna) to myślę, że nie zrobi to większej różnicy, choć jeśli o mnie chodzi, to podoba mi się tak jak jest w projekcie - te małe okna też mają swój urok (a jak się je wygodnie myje!).
emcezet - 04-06-2008 11:27
Tak, chodzi o te dwa okna od przodu. Nie możemy się zdecydować, czy zostawić je tak jak jest, czy zmienić na jedno...
Dzisiaj mamy spotkanie z kierownikiem budowy, może wspólnie coś ustalimy?
emcezet - 05-06-2008 06:03
Decyzja zapadła: zmieniamy na jedno duże (210 cm). Zdaniem Pani kierownik budowy i murarza nasza decyzja jest słuszna. Czy to prawda, okaże się w użytkowaniu. Obecnie uważamy, że tak.
agakolekraci - 05-06-2008 07:13
A jakie były Wasze argumenty za tą zmianą? Może tez to przemyślimy.
agakolekraci - 05-06-2008 07:27
A i mam jeszcze jedno pytanie - czy jesteście w stanie podać orientacyjny koszt fundamentu?
emcezet - 05-06-2008 15:49
Co do okna, to przeważyły względy praktyczno-estetyczne.
Praktyczne, bo jest lepszy widok ( okno mamy od strony ulicy) i jest jaśniej.
Estetyczne, bo tak nam się bardziej podoba. I już.
Co do kosztów fundamentów, to podam jak zerknę w zapiski i podsumuję. Postaram się do jutra.
emcezet - 06-06-2008 08:37
Co do kosztów fundamentów:
zdjęcie humusu, wykopanie, zazbrojenie, chudy beton, beton z gruchy + pompa, wymurowanie z bloczków betonowych, izolacja dysperbitem, docieplenie styropianem, klej na siatce, zasypanie piaskiem i zagęszczenie, pierwsza wylewka - jeśli nic nie pominąłem, to koszt trochę przekroczył 40 tys. (materiały i robocizna; praktycznie zero pracy własnej).
agakolekraci - 09-06-2008 07:13
dziękuję za ten orientacyjny koszt teraz mam jakiś realny obraz. My dziś ściągamy humus (chybz ,że będzie za mokro - u nas wczoraj padało), zamówiliśmy też więźbę więc chyba już nie ma odwrotu - zaczynamy.
agakolekraci - 28-06-2008 22:36
Witam my już mamy wylane ławy a co u Was, jak tam postępy?
Pozdrawiam Aga
emcezet - 01-07-2008 20:55
Cześć.
U nas trochę dalej; w zeszłym tygodniu wylano wieniec, jutro cieśla zaczyna układac strop i dalej leci z więźbą; wykonano wykopy na fundamenty tarasu i podcienia wejściowego. W środku są juz niemal wszystkie ściany działowe ( zostały tylko krotkie odcinki w miejscach, gdzie są podciągi, ponieważ tam jeszcze przez 2-3 dni pozostaną szalunki.
Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru, układ pomieszczeń jest bardzo fajny, a salon i garaż to rewelacja pod względem ilości m2.
Pozdrawiam,
Michał
agakolekraci - 01-07-2008 21:43
No to macie niezłe tempo, fajnie ze tak szybko Wam idzie no i pocieszające, że jesteście zadowoleni - też zależało nam na większych przestrzeniach, szczególnie garażu, a na etapie fundamentów nie wygląda wcale na taki duży. Jednak czytałam, że wiele osób ma wrażenie że buduje domek dla krasnali na tym etapie.
Dziękuję za relację. Pozdrawiamy
Mietkins - 05-07-2008 09:53
Witam wszystkich ! Ja również będę budował zieloną równinę . Jak nie tajemnica
ile zażyczyli sobie robotnicy za postawienie ( stan surowy otwarty )?. :)
agakolekraci - 05-07-2008 12:42
dotychczasowe koszty zielonej rowniny:
zdjecie humusu -550 zl,
wykonanie law fundamentowych robocizna -2200 zl,
deski 2,4 m3 -1300 zl, drut -1700 zl, sruby do skrecania law -55 zl,
szpilki do skrecania law -65 zl, piasek na podsypke 10 ton -280 zl,
folia -30 zl, beton B10 i B20 24 m3 -5200 zl, bloczki betonowe 14 1125 szt, izoplastR 55 litrow, folia zbrojona na lawy, 1,4 tony cementu, 15 litrow jakiegos swinstwa zastepujacego wapno, kij do smolowania - 5150 zl,
robocizna wymurowania bloczkami na wys. 77cm razem z rapowaniem i smolowaniem 1900 zl, 2 skrzynki piwa - 100 zl, to chyba wszystko
Mietkins - 05-07-2008 12:53
Wychodzi na to , że z tego wszystkiego najtańsze jest piwo :D
Dzięki za info. pozdr.
ewcorek - 07-07-2008 20:18
Witam
Również zamierzamy budować zielona równinę z poddaszem ale jesteśmy dopiero na wyborze projektu. Czy ktoś z bardziej zaawansowanych mógłby nas zaprosić na budowę lub ewentualnie przesłał duuzo zdjęć?? Bardzo nam sie podoba ten projekt ale trochę sie obawiamy tych skosów na poddaszu czy miejsca tam pod dostatkiem?. Poza tym uważamy ze powiększenie pom. gospodarczego za garażem to trafiony pomysł. życzę wszystkim szybkiego ukończenia budowy.:)
agakolekraci - 07-07-2008 21:37
Witam my budujemy wersję z poddaszem, ale jesteśmy na etapie fundamentów, więc ciężko coś stwierdzić na temat pokoi na górze - jeszcze - może za jakiś czas. Po wylaniu fundamentów pomieszczenia na dole wydają się dosyć przestronne. Jeśli możemy jakoś pomóc - polecamy się, pozdrawiam
ewcorek - 08-07-2008 22:16
Wczoraj rozmawiałem z architektem, przedyskutowaliśmy kilka zmian, mianowicie
1. garaż na dwa stanowiska
2. przesunięcie kominka na przeciwległą ścianę taka by bylo mniej więcej w środku domu
3. likwidacje innych kominów, ponieważ będzie wentylacja mech z rekuperatorem
4. i tu chyba najważniejsze, planujemy zamianę miejscami spiżarki i przedsionka z lekkim przesunięciem kuchni w prawa stronę (w stronę garażu), w ten sposób uzyska sie niezależne wejście z przedsionka do kuchni, oraz na schody itd.
Proszę o komentarze bo co dwie głowy to nie jedna a dom ma byc na całe życie.
agakolekraci - 09-07-2008 14:05
Witam, jeśłi miałabym się odnieść do tych zmian to myślę, że większy garaż to świetny pomysł z założeniem, że macie szeroką działkę - na naszej to rozwiązanie nie miało racji bytu - budynek staje się jeszcze szerszy (a do najmniejszych nie należy). Jeśli chodzi o zamianę spiżarki i przedsionka to nawet niezłe, ale zastanawiam się którędy z garażu do domu, czy przez spiżarkę? Nam zależało zeby przejście z garażu było przez przedsionek - wtedy jest gdzie się "rozpłaszczyć", zostawić buciki itp. Jeśli chodzi o wejscie do kuchni to też myślałam o zrobieniu go z przedsionka, ale wtedy za dużo drzwi w kuchni (bo do pokoju też bym chciała), a poza tym to marzy mi sie jeszcze wyjście z kuchni na mały tarasik z przodu domu, który chcielibyśmy wprowadzić (chyba tam gdzie mialoby być Wasze wejście po przeróbce).Co do kominów nie mam zdania - nie znam się na tym. Uff chyba trochę zawile napisałam, ale może sie połapiecie. Pozdrawiam i życzę miłego projektowania.
emcezet - 09-07-2008 14:30
Wczoraj rozmawiałem z architektem, przedyskutowaliśmy kilka zmian, mianowicie
1. garaż na dwa stanowiska
Też o tym myśleliśmy; ostatecznie daliśmy sobie spokój, ale zdaniem naszego projektanta adaptującego - nie jest to problem.
2. przesunięcie kominka na przeciwległą ścianę taka by bylo mniej więcej w środku domu
Zastanówcie się nad tą zmianą, w tej chwili komin jest pomiędzy pomieszczeniem gospodarczym, a garażem ( i nie zajmuje miejsca w pokoju). Przeniesienie kominka na środek spowoduje potrzebę wymurowania tam komina dymowego, może to trochę przeszkadzać...
3. likwidacje innych kominów, ponieważ będzie wentylacja mech z rekuperatorem
Też będziemy mieli rekuperację, ale nie można zlikwidować wszystkich kominów. W pomieszczenie gospodarczym musi byś komin wentylacji grawitacyjnej do garażu, także komin wentylacji grawitacyjnej do pomieszczenia z piecem i kanał spalinowy ( chyba że będzie to gazowy piec z zamkniętą komorą spalania). No i komin spalinowy do kominka. Także w kuchni jeśli będzie piec gazowy, musi być komin wentylacji grawitacyjnej i drugi do pochłaniacza ( chyba że będzie kuchnia elektryczna i pochłaniacz z filtrem, wtedy można kominy zlikwidować). Jedynym miejscem, gdzie można kominy wywalić bez zastanowienia, to łazienka.
4. i tu chyba najważniejsze, planujemy zamianę miejscami spiżarki i przedsionka z lekkim przesunięciem kuchni w prawa stronę (w stronę garażu), w ten sposób uzyska sie niezależne wejście z przedsionka do kuchni, oraz na schody itd.
Teoretycznie jest to możliwe, trzeba się tylko zastanowić, czy chcemy mieć wejście z przedsionka bezpośrednio do strefy nocnej, bo po zamianie pomieszczeń tak to będzi wyglądało.
Proszę o komentarze bo co dwie głowy to nie jedna a dom ma byc na całe życie.
Ale ostateczne decyzje należą do Was. My budujemy wersję bez poddasza użytkowego i praktycznie nie wprowadziliśmy zmian w układzie pomieszczeń (jedynie wielkość okna w sypialni od frontu, o czym pisałem wcześniej).Tak czy inaczej, gratuluję dobrego gustu przy wyborze projektu :D :D :D
Pozdrawiam i życzę podejmowania trafnych decyzji.
[/quote]
agakolekraci - 10-07-2008 19:30
"Jedynym miejscem, gdzie można kominy wywalić bez zastanowienia, to łazienka"
nie rob niczego bez zastanowienia, akurat w tym kominie poprowadzona jest rura spustowa z pralni i lazienki na pietrze
emcezet - 11-07-2008 09:23
nie rob niczego bez zastanowienia, akurat w tym kominie poprowadzona jest rura spustowa z pralni i lazienki na pietrze
Miałem na myśli kominy związane z wentylacją, te które można pominąć w przypadku zastosowania wentylacji mechanicznej; nie chodziło mi o piony wod-kan. Za niedomówienie przepraszam.
Mietkins - 11-07-2008 12:17
Witam!!!Zastanawiamy się z żoną czy wymurować drzwi między salonem a częścią nocną.Znając życie i tak będą otwarte cały czas :) Jedyne co przemawia za ich obecnością to to ,że będą widoczne z salonu schody na strych no chyba,że wykombinowac coś pod wieńcem.Pozdr
emcezet - 23-07-2008 14:40
Coś długa cisza nastała...
Co do postępów, to dzisiaj weszli na dach dekarze, od poniedziałku zaczynają elektrycy. Wszystko nabiera coraz wiekszego tempa. Mam też pierwszą wycenę na okna - 9`000 brutto z montażem.
Pozdrawiam
agakolekraci - 24-07-2008 17:12
U nas powoli do przodu. Jesteśmy na etapie zagęszczania fundamentów i też jesteśmy zaskoczeni ilością piasku, jaka się tam mieści. Deszcze trochę komplikują budowę, ale mam nadzieję, że wszystko jest pod kontrolą (tą na "górze"). Przywieżli nam też więźbę, jednak mamy wątpliwości czy była impregnowana ciścnienowo tak jak było w umowie - zobaczymy co będzie z tym dalej zastanawiamy się nad zbadaniem materiału.
pozdrawiamy
emcezet - 05-09-2008 11:01
Witam,
coś znów długo nikt nic nie pisze, nie chwali się postępami...
No to może ja pierwszy: mamy gotowy dach, rozprowadzone instalacje wod-kan, elektryczna, alarmowa, co., odkurzacz centralny. W środku wykonane wszystkie tynki, do końca tygodnia zostaną docieplone i wylane posadzki. Pod koniec przyszłego tygodnia mają być montowane okna i drzwi, tydzień później brama garażowa.
Generalnie domek nabiera realnego kształtu, a co najważniejsze - coraz bardziej się nam podoba! Świadomość dokonania dobrego wyboru - bezcenna!
Napiszcie co u Was, czy także nie żałujecie wyboru? I jak postępy?
Pozdrawiam.
agakolekraci - 08-09-2008 09:34
No jestem pod wrażeniem wszego tempa, u nas stoją ściany a dziś mieli zaczynać strop,ale co... leje. Cały czas mam nadzieję, że uda nam się przykryć przed zimą - takie były założenia. Nie wiem jak u Was, ale w naszej okolicy wykonawcy jakoś się boją stropu terriva - nie wspomnę, że nazywają go bardzo różnie od teviry po terravitę. Jeśli chodzi o układ to też nam sie podoba, tylko mam obawy, że łazienka na dole trochę za mała, ale biorąc pod uwagę pralnię na górze myślę że damy radę. Pozdrawiam serdecznie, a i mam jeszcze pytanko co macie na dachu i jaki kolor, bo mamy dylematy.
Aga
emcezet - 08-09-2008 09:49
Witam,
u nas problem ze stropem odpadł, ponieważ budujemy wersję bez poddasza użytkowego, strop jest drewniany.
Co do pokrycia dachu, do mamy blachodachówkę SZAFIR od Pruszyńskiego, kolor wg opisu czarny, w rzeczywistości ciemny grafit; bardzo się nam podoba. Do tego kominy obmurowane cegłą klinkierową STRATUS firmy Winerberger. Elewację planujemy żółtą.
Pozdrawiam.
agakolekraci - 09-09-2008 11:09
Dziękuję za odpowiedź, u nas wreszcie od dziś zaczynają strop, cieszymy sie zatem ze słoneczka, pozdrawiam i czekamy na zdjecia
Bobek_Budowniczy - 19-09-2008 21:02
Witam, równiez rozwazam budowe własnie tego projektu. i poszukuje wszystkich spostrzeżeni (fotek) i jak rozwiązaliscie problem z ogrzewaniem(u mnie akurat niema gazu..)
emcezet - 21-09-2008 14:17
My też nie bedziemy korzystali z gazu. Początkowo chcieliśmy współfinansować z sąsiadami budowę gazociągu (260 mb), jednak po głębszym zastanowieniu daliśmy spokój ( koszt samego gazociągu wyniósłby po 15`000 zł na rodzinę).
Zastosujemy piec na tzw. ekogroszek, z podajnikiem paliwa.
Pozdrawiam.
Bobek_Budowniczy - 21-09-2008 14:27
rozwazam takie samo rozwiazanie a na lato dodatkowo-solar na dach i czesc
Bobek_Budowniczy - 30-10-2008 17:51
ma juz ktos jakies foty???
emcezet - 20-11-2008 19:53
Zdjęć mam kilkaset, ale nie bardzo wiem jak je umieścić...
Bobek_Budowniczy - 23-11-2008 09:55
Zrób sobie konto na np fotosiku tam zamiescisz a tu podasz linki:)
emcezet - 24-11-2008 15:34
Dzięki, popróbuję.
Bobek_Budowniczy - 14-12-2008 13:11
czy mi sie wydaje czy projekt podrozał??? nie było przypadkiem 1800zł a teraz jest 2050zł??
@grzegorz24345 rzuty sie przydały dzieki nim zdecydowałem się na ten projekt juz na 100% i niedułgo go zakupię, ale ja będe jechac parter.narazie sie wstrzymałem bo to co sie dzieje na rynku kredytów to makabra!!
Bobek_Budowniczy - 14-12-2008 19:25
Ja przed zakupem, projektu napisałem o zgode uwarunkowania przestrzennego, juz ja mam- i dlatego wiem ze moge budowac wg orginalnego projektu
pracusele - 28-12-2008 22:59
Witam wszystkich
Mietkins dzięki z radę
pracusele,Bobek Budowniczy mam nadzieje że rzuty się przydały
a Tak dzieki wielkie za przesłanie, ale mimo to i tak byłem obejrzeć jedną budowe na żywo jak to wygląda w rzeczywistości, i domek jest naprawdę ładny w rzeczywistości i bardzo przestronny w środku. Ja jak narazie jeszcze się borykam z przepisywaniem działki, zostały jeszcze podpisy sąsiadów.
Pozdrawiam
Bobek_Budowniczy - 29-12-2008 19:26
witam, z roznych powodów zostałem zmuszony do poszukania wiekszego domku... moj wybor to chyba bedzie M42a przemyślany...
boorch - 01-02-2009 13:00
Witam
My z mężem jesteśmy szczęśliwymi właścicielami projektu M32 (wersja parterowa). Zamierzamy go budować w okolicy Głogowa. W tej chwili czekamy na pozwolenie na budowę. Chętnie zobaczylibyśmy zdjęcia z już rozpoczętych realizacji. Jesteśmy otwarci na konsultacje z innymi budującymi. Pozdrawiam serdecznie
Ania[/b]
Pierwszy - 20-02-2009 11:01
A czy ktoś ma zjęcia z realizacji tego projektu?
justyna.p44 - 23-04-2009 19:09
Witajcie. Ja też zdecydowałam się na ten projekt. Właśnie wstawiłam okna. Domek wygląda super. Pozdrawiam
boorch - 23-04-2009 20:41
Czy ktoś ma może jakieś zdjęcia? Chętnie zobaczę :-)
Todd - 24-04-2009 17:36
Wielka szkoda, pierwsze wpisy po tak długim okresie i ponowna prośba o jakieś zdjęcia z realizacji budowy. Śledzę wpisy na forum od blisko roku i do tej pory nikt nie odpowiedział na tego typu prośby. Ja w sierpniu zalewam fundamenty więc jeszcze nie mam co pokazywać ale sam bardzo chętnie bym obejrzał zdjęcia z realizacji projektu. W tej sytuacji może lepszy byłby jakiś inny kontakt niż przez forum np. e-mail :)
justyna.p44 - 29-04-2009 20:54
Witajcie. Mam fotke. Mam nadzieję, że się spodoba.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...a13d4c7ef.html
Todd - 02-05-2009 13:35
Faktycznie, fajna fotka, aż by się chciało być na takim etapie a tu jeszcze tyle pracy:)
Pierwszy - 31-05-2009 08:15
Czy macie może jeszcze jakieś zdjęcia z realizacji tego projektu?
SERCE - 05-08-2009 01:52
Zdjęcia z realizacji. :P :P
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...399ae5967.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0507d11c5.html
Todd - 06-08-2009 17:40
miło jest obejrzeć takie zdjęcia:) ja w sobotę wylewam fundamenty... gratuluję pomysłu z drzwiami balkonowymi.
wick - 08-08-2009 02:41
Czy budował ktoś bądz buduje M32 Zielona równina z Muratora.Prosze o wszelkie informacje na temat funkcjonalności tego projektu oraz jego wady i zalety!!?? Jakieś mam takie wrażenie że autorka tego tematu to straszna egoistka.
Radę dajcie,dajcie a ja w zamian nie dam nic.
Tutaj ktos buduje podobny dom http://forum.muratordom.pl/post35447...hlight=zielona równina#3544735
Wprawdzie nie będzie tu za wiele "powierzchownych" zdjęć próżnych elewacji.
Ale może warto spojrzeć :D
SERCE - 11-08-2009 02:15
DOM BEZ GRANIC
"Kiedy ktoś marzy samotnie, to jest to tylko marzenie; kiedy marzymy wszyscy razem, to staje się to rzeczywistością"
Dom Helder Camara
karolina07070707 - 24-08-2009 11:04
Witam.
Podjęliśmy tę ważną decyzję i już wiemy że nasz projekt to zielona równina.
Czy ktoś z użytkowników buduje dom w okolicach Warszawy?
Chcielibyśmy jeśli to możliwe obejrzeć go- chociaż z zewnątrz i poradzić się co do adaptacji wnętrza.
Czy jest na forum ktoś, kto może mi przesłać rzut z wymiarami- wiem że wcześniej już takie krążyły- nie wiem tylko czy użytkownicy nadal są aktywni na forum.
Todd - 24-08-2009 22:18
Fundamenty wylane:) dom wydaje się być bardzo duży... realizacja marzeń wreszcie w toku, jeszcze wypełnienie i chudy beton, a mury w przyszłym roku. Teraz już mogę myśleć wstępnie jak zagospodarować ogród na 11 arowej działce:)
karolina07070707 - 27-08-2009 10:47
Znalazłam w kilka zdjęć wybudowanego domku- muszę przyznać że prezentuje się pięknie.
http://www.najdom.pl/ogloszenie/sprz...lechow-1569995
Todd - 28-08-2009 08:47
Ale kwota:) jak widzę, że developer wystawia taką cenę to jeszcze bardziej chce mi się budować, hehe Nawet jeśli trzeba liczyć się z tym, że w tamtym rejonie wpływ na taką cenę ma niewątpliwie wysoki koszt działki.
IZA30 - 09-11-2009 09:35
Znalazłam w kilka zdjęć wybudowanego domku- muszę przyznać że prezentuje się pięknie.
http://www.najdom.pl/ogloszenie/sprz...lechow-1569995 piękny :)
Pierwszy - 04-12-2009 21:49
Przyszła kolej i na mnie. W przyszłym tygodniu wprowadzamy się do naszego nowego domu :lol: Odbiór zrobiony, dom przygotowany, plany podjęte.
Dodatkowo mogę powiedzieć, że wybierając ten projekt jak dotąd nie żałuję. Mieszkanie bardzo ustawne i wygodne. Zmieniliśmy strop z drewnianego na Teriva. W garażu samochód mieści się swobodnie!
http://kelt_69.webpark.pl/zdjecie098.jpg
http://kelt_69.webpark.pl/kolejne.jpg
Todd - 05-12-2009 13:59
Ja także rezygnuję ze stropu drewnianego ale planowałem strop żelbetowy... czyżby jednak teriva byłaby lepsza?