ďťż

wylewka na skroty - tylko nie bijcie :)





tomek_2 - 01-10-2005 18:17
Remontuje pomieszczenia w starym domku; dotad byly tu podlogi drewniane na legarach a pod nimi pustka powietrzna i grunt. W jednym z pomieszczen na parterze usunieta zostala stara podloga, usunieta tez byla czesc starego gruntu i nawieziony swiezy piach a nastepnie ubity zageszczarka. W ub. czwartek wylany zostal podbeton gr. 8-10 cm (ala chudziak ale mocniejszy) i oczywiscie powierzchniowo wylewka jest juz twarda ale do porzadnego odparowania z niej wilgoci przy obecnych temp. musialaby stac z 2-3 tygodnie zanim moznaby wylac jastrych. Ja poszedlem na skroty i powiedzialem pracownikom, ze lejemy gorna wylewke po tygodniu przy dbrym wietrzeniu i dogrzewaniu. Ostatnia wersja jest taka, ze wylewka ma byc lana juz w poniedzialek. Na podbeton ma przyjsc papa podkladowa (laczona lepikiem tylko na zakladach) na to folia bud., styropian 2 x 5 cm i gorna wylewka. Wykonawca twierdzi, ze wilgoc, ktora nie zdazy odparowac do czasu polozenia izolacji wniknie w grunt (co wg mnie jest jakby wbrew prawom fizyki) i nic nie ma prawa sie dziac w warstwie miedzy wylewkami (wilgoc, grzyb). Powiedzcie mi fachowcy, czy mozna az tak pojsc na skroty i po 4 dniach lac 2-ga wylewke? Po niej oczywiscie odczekamy ile trzeba do polozenia OSB i paneli ale czy tak mozna?





- 01-10-2005 19:21

Powiedzcie mi fachowcy, czy mozna az tak pojsc na skroty i po 4 dniach lac 2-ga wylewke? Po niej oczywiscie odczekamy ile trzeba do polozenia OSB i paneli ale czy tak mozna? można ...
wyschnie wolniej ale wyschnie
pzdr



tomek_2 - 01-10-2005 23:35
Dzieki. Moge prosic jeszcze kogos o wypowiedzenie sie na temat?



pyrka - 02-10-2005 01:52
Nie będziesz musiał przynajmniej polewać tego betonu. Ja myślę, że wilgoć raczej nie pójdzie w ziemię, tylko beton wyciągnie z ziemi do wiązania. Ja tam nie widzę problemu.





tomek_2 - 02-10-2005 11:32
Rozumiem, uspokoiliscie mnie troche. Jesli jednak znajdzie sie jakis spec, ktory uwaza inaczej prosze o wypowiedz.



pyrka - 03-10-2005 07:36
Mamy podobnie zrobiony dach na garażu, który jednocześnie jest tarasem. Na stare (2 letnie) pokrycie ze zwykłej papy poszła wylewka wyrównująca ze spadkiem grubości średniej ok.3 cm. Była z dodatkiem perlitu. Na to po tygodniu przyszła papa termozgrzewalna, folia, styropian, folia i wylewka wierzchnia. nie sądzę , aby cokolwiek miało się stać z tą warstwą pośrednią, mimoże nie ma kontaktu z gruntem i żadnej możliwości wymiany wilgoci. Jakby przy budowie mostów chcieli czekać miesiącami, to budowaliby je chyba latami, a beton często lany jest w wodę i też musi związać.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ewagotuje.htw.pl