ďťż

Czy ktoś buduje Kreskę lub Babie Lato





bikosa - 09-05-2006 22:25
Cześć Wszystkim i Nowej Fance projektu :D
Grazka3- Wdam się w polemikę. Też mieszkałam wiele lat w domu ze schodami (notabene bieganie po nich przedłuża życie :wink: )i dokładnie z podanych przez Ciebie powodów popełniłam ten sam "błąd". uważam, że piętrowy domek daje- coś co cenię w domkach najbardziej- intymność. Rzeczywiście życie tovczy się głównie na poziomie salonu ale jest też gdzie się zaszyć, odpocząć, poczytać itp. Kolejny argument- to przy pewnych potrzebach pokojowych nie uda się uzyskać takiej powierzchni przy parterówce. Oczywiście patrzę ze swojej perspektywy dumnej :wink: posiadaczki dwóch szkrabów (kto wie, czy to ostatnie słowo :lol: ). Problemem juz typowo Babiego lata są koszta budowy olbrzymiego dachu z dwoma gankami. Przy poniesieniu taakich kosztów nie korzystać z poddasza byłoby dla większości zbytnim luksusem. Ale tak sobie myślę- przy rezygnacji ze schodów można powiekszyć nieco dolne pokoje :) Co do przejścia z garażu- przy zaparkowanych dwóch samochodach byłoby raczej trudno się przepychać do drzwi umieszczonych w połowie długości ściany. Jeżeli więc jesteś zwolenniczką takowego połączenia to proponuję poszerzenie garażu o minimum 50cm. A biorąc pod uwagę plany saunowe to na pewno :D Zresztą myślę, że dobrze wszystko przemyśleliście i jak dla dwóch osób to będzie super. Życzę powodzenia i jeżeli jest potrzeba to służę pomocą. :lol:





rafałek - 10-05-2006 07:56
Bikosa - jak się cieszę, że Cię widzę :D
Pozdrowienia dla Wszystkich.



Mirosław - 10-05-2006 10:27
Witam
Rafałek wystarczyło uderzyć w stół a ............same się odezwały.
Pozdrówka



pawelurb - 12-05-2006 12:18
Witamy:)





KKrzysiek - 03-06-2006 12:35
Serdecznie witam budowniczych i sympatyków Babiego Lata i Kreski. Proszę o przyjęcie mnie do Waszego szacownego zgromadzenia :D Wczoraj zalałem ławy - udało się w ostatniej chwili zdążyć przed ulewnym deszczem ... :D



rafałek - 04-06-2006 10:38
Serdecznie witamy. :D !!!

Cieszę się niezmiernie, że udało Ci się przed deszczem.

Pozdrawiam



KKrzysiek - 21-06-2006 13:47
Kochani - nietypowe pytanie - chodzi o rurę doprowadzającą powietrze do kominka. Zasadniczo w projekcie przewidzaina jest PVC fi 100 mm. Tak też zrobiłem i wyprowadziłem wylot koło wykusza od zachodniej strony. Z ciekawości przejrzałem internet i okazuje się, że średnica powinna mieć minimum fi 160 mm. Czy to jest rzzeczywiście konieczne? Czy się Wam "dobrze pali" przy fi 100 :D - jak w projekcie, czy coś jednak zmienialiście? Jaki wkład (o jakiej mocy) będzie najlepszy na podstawie Waszych doświadczeń? Z góry Dziękuję.



rafałek - 21-06-2006 14:05
Wiele osób ma setkę pali się dobrze. Tu dużo zależy od mocy wkładu. Jeśli masz już wkład to poczuytaj jakie są zalecenia.



KKrzysiek - 21-06-2006 14:15
Dzięki serdeczne za odpowiedź. Wkładu jeszcze nie mam, ale z tego - jak ze wszystkiego też pewnie trzeba będzie zrobić doktorat ... :) Tak myślę, że na taką powierzchnię będzie między 10 a 14 kW.



Ala4 - 21-06-2006 22:45
Witam wszystkich, dzisiaj kupiłam projekt babiego lata i zaczynamy niedługo budowę. Czy to naprawdę taki worek bez dna jak tutaj piszecie? czy jest szansa zamknĹĄć się w kosztach budowy ok. 300 tys.? zy muszę liczyć się z wiekszymi kwotami?



GAGAWA - 23-06-2006 12:14
Witaj w gronie miłoÂśników Babiego Lata. Niestety każda budowa to "worek bez dna".
Co do kosztu 300 tyÂś - wszystko zalezy od Twoich planów - ja osiĹĄgnęłam ten pułap bez wykańczania poddasza i bez kosztu ogrodzenia :(
W moim przypadku największe różnice kosztów były na etapie wykończenia - napisz coÂś więcej o swoich planach.

Miłego i słonecznego Weekendu wszystkim życzę!



Ala4 - 24-06-2006 14:27
Chciałabym zaczĹĄć budowę w przyszłym roku, w tej chwili poszukuję dobrego architekta oraz dobrej ekipy budowlanej, jeżeli ktos by miał kogoÂś godnego polecenia to chętnie skorzystam.
Będę chciała zrezygnować z kolumn i zadaszenia z tyłu domu oraz połĹĄczyć okna tak żeby były większe, no i jeszcze zrobić garaż jednostanowiskowy ze względu na to że dom nie zmieÂściłby się na działce.
pozdrawiam



rafałek - 24-06-2006 14:57
Duże okna drastycznie zmieniają charakter tego domu a tylni ganeczek z daszkiem dodaje swojskiego klimatu, no ale to już sprawa gustu...



GAGAWA - 26-06-2006 10:15
Racja,
ten dom bez ganku i kolumn bedzie zupełnie innym projektem...
MyÂśmy się jeszcze skuslili na wykonanie boni, co dodało uroku całoÂści.

[/img]



bikosa - 05-07-2006 14:53
Hej, dodam jeszcze, że daszek nad tarasem bardzo sie przydaje przy takije pogodzie jak dziś jak i przy niezbyt intensywnym deszczu. rzyjemnie posiedzieć :lol:
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
Co do studni bez dna- niestety tak to u nas wygląda :-? A`racje ma Gęgawa- największe oszczędności/rozrzutności wystąpują na etapie wykończeniówki. wart więc się zastanowić nad sensem rezygnacji z kolumn i ganku- chyba , że to kwestia gustu a nie dbania o portfel. :lol:



rafałek - 02-08-2006 11:55
I co tam u Was słychać?
Ja kończę wiatę na drewno i ogrodzenie (ale bez frontowego...)

Pozdrawiam



pawelurb - 02-08-2006 12:43

I co tam u Was słychać?
Ja kończę wiatę na drewno i ogrodzenie (ale bez frontowego...)

Pozdrawiam
U mnie skończone ocieplenie zewnętrzne ( tylko kawałeczek siatki pozostał do zaklejenia ) , ocieplenie poddasza w trakcie , zaczełem malowanie i gdzieniegdzie panele i kafelki , kotłowania działa i piec na eko groszek również . Na zewnątrz jeszcze w tym roku dam sobie spokój , zostanioe do zrobienia podbitka , elewacja, ogrodzenie , nawiezienie ziemi, ale to już raczej przyszły rok . Uaktualniłem dziennik, można podejżeć kilka fotek :D
Pozdrawiam wszystkich!!



Alina Lozowska - 02-08-2006 15:00
Rafałek, mam kłopot jak rozwiązać temat magazynowania drewna do kominka. Jaki jest Twój pomysł na wiatę, gdzie ja umieściłeś?
:o pozdrawiam Alina



betrisa - 04-09-2006 13:49
hej! Kupujemy projekt kreski. Będziemy dostawiać do niej wolnostojący garaż z uwagi na gabaryty działki. Jest to lekkie szaleństwo z naszej strony bo 300 tyś kredytu nie sądzę zeby nam dali ale zbudujemy tyle na ile dostaniemy a reszta pomalutku. Najpierw parter tylko. W sobotę idziemy kupować projekt. Ktoś pisał, ża kreska jest w redzie, byłabym wdzięczna za dokładniejsze wskazówki. Miłoby było znaleźć jakiś taki domek tu w trójmieście i obejrzeć.



pawelurb - 04-09-2006 15:29

hej! Kupujemy projekt kreski. Będziemy dostawiać do niej wolnostojący garaż z uwagi na gabaryty działki. Jest to lekkie szaleństwo z naszej strony bo 300 tyś kredytu nie sądzę zeby nam dali ale zbudujemy tyle na ile dostaniemy a reszta pomalutku. Najpierw parter tylko. W sobotę idziemy kupować projekt. Ktoś pisał, ża kreska jest w redzie, byłabym wdzięczna za dokładniejsze wskazówki. Miłoby było znaleźć jakiś taki domek tu w trójmieście i obejrzeć. gratulacje i miłej zabawy :)) jedyne co sie zastanów to to zrobienie parteru najpierw, też tak chciałem na początku, ale jak sobie pomyślałem że mój pięknie zrobiony parter ktoś mi roznosi i brudzi w związku z pracami na poddaszu, to wolałem odrazu coś tam zrobić, tynki, wylewki , płyty GK .... ogólnie straszny bałagan i to nie tylko na poddaszu, ale też i na dole ale i na zewnątrz domu, zrób chociaż wszystkie "brudne" roboty tynki, wylewki , instalacje przynajmniej rozprowadzenie , bo potem fachowcy rozniosą Ci dół choćby nie wierm jak uważali. Chyba że wogóle nie masz w planie poddasza rusząc, to co innego . ( PS. poddasze w Kresce to jej duży atut , nawet teraz jest przytulniej niż na dole.... polecam ))



betrisa - 04-09-2006 15:42
nie no pewnie zrobilibyśmy wszystko i górę też ale liczę się z tym,że może nam zabraknąć pieniążków, więc etapami. Wszystko i tak wyjdzie w praniu.



rafałek - 09-10-2006 19:45
Wiem, że kasa to wielki problem, ale tak jak pisze pawelurb może potem być dużo brudu na dole mimo wszelkich starań. Włąśnie dla tego my staraliśmy się wykonać na górze jaknajwięcej mokrych i brudzących prac i chyba nam się udało. Zostało nam ocieplenie skosów, szpachlowanie, wstawienie drzwi i wykonanie podłóg. W łązience płytki i założenie białego montarzu...
Co ciekawe wykonanie obecnego etapu (instalacje, wylewki, działówki i tynki nie wpłynęło jakoś zauważalnie na cenę całej wykończeniówki (no może nie staraliśmy się rozdzielić tych kosztów, ale było by to raczej dość kłopotliwe. Na pweno można zbić mocno cenę wykonawstwa. Tak więc nie namawiam, ale starajcie się wykonać jaknajwięcej w obecnym etapie. Trzymam kciuki.

PS. A co do poddasza... ja mam jeszcze stryszek nad garażem, ale i tak robi ono kolosalne wrażenie na kazdym zwiedzającym.



pawelurb - 10-10-2006 09:27
z tymi kosztami poddasza to się zgadzam, nie poczułem tego żeby jakoś znacznie więcej kosztowało zrobienie go na surowo, rozmyło sie w całości , w miarę możliwości robić tam jak najwięcej, tymbardziej że poddasze to zajecie na zimowe wieczory , ja na swoim prawie wszystko poza instalacjami zrobiłem sam w wolnych chwilach , ścianki, ocieplenie , stelaże GK. itp.



betrisa - 10-10-2006 11:53
a tak ogólnie to za ile myślicie,że uda wam się ten domek zbudowć?



pawelurb - 10-10-2006 12:31

a tak ogólnie to za ile myślicie,że uda wam się ten domek zbudowć? moja Kreska kosztowała jak narazie 220 tyś , zostało do zrobienia: elewacja , ogrodzenie, zagospodarowanie terenu , panele na poddaszu + malowanie, łazienka na poddaszu , płytki w salonie , kominek i drzwi wewnętrzne, myślę że jeszcze 50 tyś i powinno być wszystko na gotowo, nie robiła firma, do kazdego etapu brałem innych wykonawców , również sporo pracy własnej.



rafałek - 10-10-2006 14:09

a tak ogólnie to za ile myślicie,że uda wam się ten domek zbudowć? Pytasz o Kreskę czy Babie lato?



betrisa - 10-10-2006 14:17
kreskę. Jesteśmy w trakcie załatwiania pozwolenia na budowę ale przerażają nas koszty. Kosztorysu nie mamy bo jeszcze firmy nie znaleźliśmy odpowiedniej ale na oko to śpiewają niebotyczne sumy.



kymu - 11-10-2006 17:34
Witam wszystkich forumowiczów ;), również rozpocząłem budowę projektu Babie lato, jak narazie jestem na etapie doboru barw eleacji i tu kieruje pytanie do osób zorientowanych: może ktoś podzielić się swoimi doświadczeniami co do barw ścian zewnetrzynych oraz koloru kominów, tudzież być może istnieje jakaś strona na której można samemu dobrać najbardziej odpowiadającą gamę kolorów pozdrawiam



rafałek - 11-10-2006 18:58

Witam wszystkich forumowiczów ;), również rozpocząłem budowę projektu Babie lato, jak narazie jestem na etapie doboru barw eleacji i tu kieruje pytanie do osób zorientowanych: może ktoś podzielić się swoimi doświadczeniami co do barw ścian zewnetrzynych oraz koloru kominów Powiem tak... jak dla mnie to jak na początek bardzo ciekawe podejście... :lol: :lol: :lol:
Niestety - ja mimo, że mieszkam, nic nie doradzę gdyż elewacja to dla nas ciągle wielka niewiadoma, no ale może do realizacji w tej pięciolatce.

Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów.



pawelurb - 11-10-2006 22:47
u mnie też elewacja to ostatnia rzecz jaką zrobię, narazie ocieplone i zaklejone i tak zostanie przynajmniej do przyszłej jesieni , a co do koloru ....cóż.... raz gusta każdy ma inne, ale to zależy od koloru dachu np. ja mam dachówkę brązową , kominy z klinkieru w kolorze dachówki , elewacja będzie delikatnie beżowa , coś jak piaskowiec a opaski wokół okien i bonia z kolumnami białe, taki domek widzieliśmy w takim zestawieniu kolorów i się nam podobał..... a nawiasem mówiąc to tak jak kolega wcześniej napisał, zaczynanie od koloru elewacji....lepiej skupić się na innych istotniejszych elementach , potem i tak po wybudowaniu się wiele zmieni i wiele się zmienia w trakcie. Życzę powodzenia w budowie i zapraszam do wymiany doświadczeń :wink:



Grazka3 - 12-10-2006 12:12
:D :D :D Witam wszystkich budowniczych i sympatyków Babiego Lata. Nasz plan na rok 2006 został zrealizowany. Dom stoi w stanie surowym otwartym ( otwory okienne i drzwiowe zabite). Okna planujemy zamawiać najprawdopodobniej w styczniu przyszłego roku, podobno można uzyskać większe rabaty ( tak mówią w firmach , u których wstępnie robliiśmy kalkulację kosztów). Teraz najbardziej jestem zadowolona z dachu. Robiliśmy komiiny z cegły klinkierowej w kolorze ceglastym i w tym samym kolorze mamy dach. Wybraliśmy dachówkę, która pasuje do rejonu położenia domu (Małopolska) klasyczna dachóweczka marsylka angobowana.
Chcę podzielić opinie o wyróżniającej się architekturze domu, jest okazały i nieprzeciętny. Niestety niektórzy potencjalni wykonawcy próbują z tego powodu powyższać cenę za roboty. Tak mieliśmy w przypadku robót hydraulicznych różnica w cenie tego samego zakresu prac wynosiła nawet 200%, to samo było z oknami. Ale szukamy dalej no i ciągle przeliczamy kasę, co by pieniążków wystarczyło.
Pozdrawiam Grazka3



KKrzysiek - 07-11-2006 20:57
Ja również witam szanownych forumowiczów :D Sam nie mam się jeszcze czym pochwalić bo "mury nie pną się do góry" :) Plan na ten rok zrealizowałem tzn. jestem na poziomie "zero". Teraz już wiem, że poziom podłogi (gruntu) to wcale nie tak nisko, bo ... gruszki z betonem nie wyrabiały na zakrętach ... :) Z nieciepliwością czekam na wiosnę na bardziej widowiskowy etap układania pustaków ... żeby tylko było z czego i było komu budować ... teraz nic się nie da w 100% zaplanować.
Bardzo ucieszył mnie wpis Grazki3. Nareszcie ktoś z południa Polski buduje Babie Lato! Czy mogę się wprosić na wizję lokalną? Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Byle do wiosny !!!



Grazka3 - 20-11-2006 15:29
:lol: KKrzysiek również się cieszę, że będziesz budował Babie Lato i to na południu Polski.
Co do wizji lokalnej zapraszam, ale nie wcześniej niż na wiosnę. Teraz mieszkamy na północy Polski, a domek budujemy na drugim końcu Polski. Tak trochę ekstremalnie, z większym wysiłkiem, ale tez się udaje, czego przykładem jest stan surowy otwarty budynku ( już niedługo). Po przejrzeniu dużej ilości ofert na okna i drzwi podjęliśmy decyzję w jakiej firmie złozymy zamówienie. W 99% będzie to Urzędowski ( wcale nie taki drogi po zastosowaniu upustów).
Pozdrawiam wszystkich sympatyków Babiego Lata.
Grazka3 :P :P :P



bikosa - 20-11-2006 20:58
Grazka3- hej, przeczytaj w wątku jakie okna o urzedowskim- opinia specjalisty była taka sobie. poza tym zycze powodzenia



KKrzysiek - 11-12-2006 17:09
Drodzy Forumowicze - jest jeszcze sporo czasu, ale robię wstępny casting na kolor dachówki na Babie Lato. Czy ktoś z Was położył jasny kolor? Wiem, że modne są teraz ciemniejsze, co najwyżej miedziane, ale może ktoś z Was odważył się na kolor czerwieni naturalnej lub ceglanej? Angobowana jest tylko w Ruppie. Zresztą - napiszcie jak finalnie wyglądają takie i takie ... :D i polećcie coś :D



rafałek - 16-12-2006 19:18
Czerwoną o ile pamiętam ma Bikosa - chyba nawet mocno czerwoną :lol: . My wybraliśmy brąz i nam się podoba.

Pozdrawiam



Grazka3 - 18-12-2006 15:10
:roll: :roll: :roll: Położyliśmy ceglastoczerwoną dachóweczkę- wygląda uroczo. Jesteśmy zadowoleni z efektu.
Pozdrawiam Grazka3



KKrzysiek - 18-12-2006 22:16
Rafałek, Grazka3 - Dziękuję Wam za odpowiedź :D Bardzo chetnie obejrzałbym Wasze piękne dachy w naturze :D tyle, że ... do Rafałka mam bardzo daleko bo mieszkam w Krakowie. Grazka3 - czy mozesz w jakiś sposób podać namiar gdzie stoi Twój piękny domek z ceglastoczerwonym dachem? Skręca mnie z ciekawości jak wygląda ten kolor na dachu, bo też mam ochotę na taką dachówkę:D a chyba jesteśmy "po sąsiedzku". Pozdrowienia dla wszystkich ! Czekam na śnieg i związane z nim oczekiwane promocje na materiały budowlane...



Grazka3 - 19-12-2006 08:01
:-? :-? :-?
Witaj KKrzysiek- myślę,że jeśli chodzi o dach to mogę przesłać Ci zdjęcia. Co do namiarów na lokalizację, to na priv.
Co do obniżek materiałów budowlanych - to dostaliśmy cynk od naszego zaopatrzeniowca, że materiały budowlane pójdą w górę, np. styropian . Dlatego już teraz złożyliśmy zamówienie na styropian. Będzie sobie czekał na odpowiednią chwilę . Zamówiliśmy okna i dzrzwi oraz bramę do garażu. Jesteśmy zadowoleni z oferty cenowej. Jednak zdecydowaliśmy się na Urzędowskiego - po wyliczeniach okna i drzwi zewnętrzne ( ( drzwi gospodarcze firmy Gerda ) będą kosztowały nas trochę powyżej 25 tyś. złotych. Okna tak jak chciałam ze szprosami ramkowymi, chociaż ktoś na Forum przestrzegał, że się wypaczają. Do tego Brama garażowa- firmy nie pamiętam, ale za to cena niższa prawie o 2 tyś zł od Hormanna, a różnicy nie ma. Ponieważ nie mieszkamy tam gdzie budujemy- a odległość jest bardzo duża, korzystaliśmy z bezpłatnych doradców budowlanych, którzy wyszukują ofert dla inwestorów i przedstawiali nam wykonawców i ceny. Dzieki temu dotarliśmy do wykonawcy bramy garażowej. Tak sie z tego cieszymy bo brama z napędem będzie dużo niższa. Termin reakizacji 11 tygodni od zamówienia, czyli wychodzi jakiś początek marca- tak jak zakładaliśmy.
Pozdrawiam wszystkich Grazka3



KKrzysiek - 19-12-2006 21:16
A więc będzie jeszcze drożej ... :evil: Wygląda na to, że budowa to wyścig z czasem. Im wcześniej tym taniej. Czytam posty szanownych Forumowiczów sprzed kilku lat i dochodzę do wniosku że niedługo ich domy podwoją swoją wartość (materiały+robocizna). Nie przesadzę chyba jeśli powiem, że dwa domy dziś to jeden dom za cztery, pięć lat ... Wniosek jest jeden - nie wolno bać się dużych kredytów :D Pozdrawiam serdecznie !



rafałek - 09-01-2007 14:26
KKrzysiek - mam podobne odczucia. Dziś wiemy już na pewno, że nasz termin budowy to był ostatni z możliwych - dziś by się nam już chyba nie udało. Ceny idą w górę i widoków na obniżki nie ma - idziemy (biegniemy) do UE. 8)



Mirosław - 27-02-2007 15:04
Witam.
Dawno mnie tutaj nie było . Ale po wprowadzeniu jest więcej pracy niż się spodziewałem.
Chciałem się tylko podzielić informacją- ciekawe kto z Was z okien własnego Babigo Lata widzi drugie takie same Babie Lato .Bo mnie to włamśnie spotkało.
W odległości tak na oko jakieś 500-700 m wyrosło 2 Babie Lato - piękny widok z sypialni.
Pozdrówka :wink:
PS Jakaś plaża się tutaj zrobiła. :wink:



KKrzysiek - 18-03-2007 13:35
Ponieważ zima, której nie było, powoli ochodzi do historii czas wrócić na place budowy i podjąć zdecydowane działania :) Mam nadzieję, że w 2007 roku nie będe jedynym budującym stan surowy Babiego Lata, a wszyscy, którzy już mieszkają lub właśnie się wprowadzają, bedą zadowoleni z wyboru projektu domu i ... czasem coś napisza na Forum :)

Wszystkiego dobrego w nowym sezonie !



KKrzysiek - 21-03-2007 23:24
Puk, puk ! Jest tu kto? :lol:
Czyżby Babie Lato nie było warte dyskusji ? :wink:
Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z tą wielka płatwią stalową, która idzie przez dach (w dwóch równoległych ciągach).
Jakoś nie bardzo widzę jak ktoś spawa na budowie te ceowniki i wozi to żelastwo. To musi ważyć z tonę :cry:
Czy robiliście to zgodnie z projektem - spawaine ceowników w "puszkę" czy może jakoś z drewna np. 10x10 cm
Proszę poradźcie bo stal idzie do góry i muszę coś postanowić...
Dzięki, Krzysiek



Mirosław - 22-03-2007 10:23
Witam

Ja rozwiązałem to w zupełnie prosty sposób zmieniłem technologie i materiały
Cała konstrukcja jest z drewna co pozwoliło zlikwidować belkę na środku pokoju nad garażem . Po zmianach wyszedł całkiem spory pokoik i to bez belek

Pozdrówka



KKrzysiek - 22-03-2007 21:43
Mirosław - dzięki serdeczne za odpowiedź. Przeprojektować chyba już nie zdążę :( Miałem nadzieję, że zamiast belki stalowej można po prostu 1:1 wstawić drewnianą bez "przeliczania" całek i wektorów ugięć :wink: Mój kierownik budowy mnie zabije :cry:



rafałek - 06-04-2007 14:25
Witam wszytskich po długiej przerwie.

Co do zamiany - nad garazem zmian nie mamy jak u Mirosłąwa ale za to pozostałe elementy metalowe sa zamienione na drewniane. Stoi bez problemów i przetrzymało i śniegi i ostatnie wiatry.



KKrzysiek - 08-04-2007 22:01
Witam w ten Wilelkanocny wieczór.

rafałek - dzięki za odpowiedź, wiedziony brakiem rozeznania i presją czasową zakupiłem stosowne ceowniki. To efekt po części braku możliwości znalezienia kogoś kto mógłby przeprojektować. Zapłaciłem ... jak za stal. Trudno, może po upadku statku powietrznego mój dach wytrzyma o 2 sekundy dłużej przez tą szynę tramwajową... :D

Chciałbym w tym miejscu obudzić żywe niegdyś forum Babiego Lata. Sam byłem kiedyś anonimowym "podglądaczem" i kibicem budujących mój wymarzony projekt. Dzisiaj to ja walczę z cegłami i kominami i wierzę, że nie jestem jedyny w Polsce kto wybrał ten projekt. Przecież w niełatwym 2007 roku te domy też powstają.

Szkoda, że nie udało się budować razem z rafałkiem, bikosą, mirosławem i wszystkim tymi, którzy nie musieli zapisywać się w kolejce po piasek, albo czekać tydzień na wolną ciężarówkę z HDSem. O samym materiale budowlanym nie wspomnę. Ech.. To były czasy :cry:



rafałek - 09-04-2007 14:12
KKrzysiek - nie łam się... Mimo, ze juz troche mieszkamy gdzieś za tydzień (prawdopodobnie) zaczynamy wykańczać poddasze (chyba, że majster nawali). Do tego schody na górę i jesli starczy kasy planujemy płot od forntu... Bedzie co wymieniać sie doświadczeniami.

A za jakiś czas przyjdzie kolej na elewację.

Pozdrawiam



mm3844 - 18-04-2007 13:47

Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z tą wielka płatwią stalową, która idzie przez dach (w dwóch równoległych ciągach). U mnie jest tak jak w projekcie. Kierownik i pani architek się uparła i zaczęła mnie straszyć , że więcej podpór będzie na poddaszu to się poddałem. Co do kwestii organizacyjnej to koleś który mi robi cały dach wziął to na siebie. Wszystkie materiały wraz z malowaniem i montażem wyliczył mi na 6,5 kPLN ale byli też specjaliści którzy chcieli za to 10kPLN.



Mirosław - 18-04-2007 14:50

U mnie jest tak jak w projekcie. Kierownik i pani architek się uparła i zaczęła mnie straszyć , że więcej podpór będzie na poddaszu to się poddałem. Co do kwestii organizacyjnej to koleś który mi robi cały dach wziął to na siebie. Wszystkie materiały wraz z malowaniem i montażem wyliczył mi na 6,5 kPLN ale byli też specjaliści którzy chcieli za to 10kPLN. Witam
Dziwne tak jak już pisałem mam przerobioną konstrukcję na drewnianą i mam mniej podpór od pierwowzoru.



Mirosław - 18-04-2007 14:57

KKrzysiek - nie łam się... Mimo, ze juz troche mieszkamy gdzieś za tydzień (prawdopodobnie) zaczynamy wykańczać poddasze (chyba, że majster nawali). Do tego schody na górę i jesli starczy kasy planujemy płot od forntu... Bedzie co wymieniać sie doświadczeniami.

A za jakiś czas przyjdzie kolej na elewację.

Pozdrawiam
Witam
No to Ci współczuję z moich doświadczeń wynika że wykańczanie poddasza wykańcza finansowo dużo bardziej od wkańczania dołu . A schody to już osobna historia -mnie to kosztowało ok 6000 a schody proste.
Całe szczęście elewacje zrobiłem jeszcze przed tym szleństwem.
Pozdrówka :wink:



KKrzysiek - 21-04-2007 21:24
Witam Szanownych fanatyków najlepszego projektu domu :D Dziękuję za odpowiedź w sprawie "szyny tramwajowej" na poddaszu. Ja za swoje ceowniki dałem 4 tys i leżą na składzie czekając na lepsze czasy - mam nadzieję, że niezbyt odległe. To spawanie w puszkę na całej długości szwu to chyba przesada i pewnie zespawają to punktowo, bo wiadro elektrod by nie pomogło. Poza tym ciekawe jak w takim szwie umieścić śrubę mocującą drewnianą nakładkę na płatew?
Pocieszam się tym, że moj majster mówi, że nie ma problemu. Ja mu wierzę, bo jak do tej pory, nie chcę zapeszać, ale ekipa wzorowa.
:wink:
Melduje posłusznie, że jestem właśnie na etapie "Zmienników"
To właśnie w tym serialu wygłoszono pamiętny dialog: "Co robisz? - Olewam, lubie tę robotę ..."
:D
Ja też wychodzę na strop i polewam mój wylany we wtorek strop monolityczny - trzeba przyznać, że rzeczywiście robota pierwsza klasa - znacznie przyjemniejsza niż stukanie w klawiaturę komputera :D

W Krakowie trwają targi budownictwa - trzeba się wstępnie rozglądnąć za oknami - mam na razie połaciówki Fakro. Wyłazy chyba wamę Velta 029. Nie ma już 033 w ofercie, a tylko Velux robi otwierane na bok i do góry. Dachówke wziąłem Sirus 13 Ruppa - ale ... najpierw czekamy na więźbę...

Wszystkiego dobrego - postaram się dołożyć jakieś nowe zdjęcia na stronę www.



rafałek - 21-04-2007 22:29
Mirosław ile kosztowało Ciebie wykończenie poddasza ale bez schodów i łazienki na górze? Ile materiały i ile robocizna i czy jestes zadowolony z jakości. U nas we wtorek chodzą na górę bez schodów i łazienki ma to kosztować 50 tys zł robocizna i materiał. Cena nie obejmóje materiału na podłogi ale jeśli kupimy osobno panele to ułożenie będzie w tej cenie. Jako gratisy malowanie garażu i położenie gresu w garażu (gres nie wliczony w cenę tylko robocizna).

Pozdrawiam



Mirosław - 23-04-2007 09:42

Mirosław ile kosztowało Ciebie wykończenie poddasza ale bez schodów i łazienki na górze? Ile materiały i ile robocizna i czy jestes zadowolony z jakości. U nas we wtorek chodzą na górę bez schodów i łazienki ma to kosztować 50 tys zł robocizna i materiał. Cena nie obejmóje materiału na podłogi ale jeśli kupimy osobno panele to ułożenie będzie w tej cenie. Jako gratisy malowanie garażu i położenie gresu w garażu (gres nie wliczony w cenę tylko robocizna).

Pozdrawiam
Witam
Jak już pisałem góra jest zupełnie przerobiona , znalazło się miejsce na 4 pokoje ( w tym jeden ogromny nad garażem ) oraz łazienke ,garderobę + duży przedpokój. Co ile kosztowało to już niebardzo pamiętam.
Ścianki działowe tynkowane płaciłem razem z dołem - robocizna układanie płyt kg na skosach+ układanie waty + jednokrotne malowanie zapłaciłem dwa lata temu 6000. Z materiałów pamiętam cenę waty -7000 ( 15+5 razem 20cmm gróbości). Ceny stelaży , wkrętów , uchwytów, i wszystkich pozostałycch pierdółek już nie pamiętam. Malowanie , kładzenie podłóg(o ile dobrze pamiętam 160 m2) , wstawienie drzwi (6szt.),instalacje elektryczne, odpadło bo zrobiłem to sam. Najdroższe były okna dachowe i ich wstawienie (10 weluxów 160cm w tym jeden łazienkowy) ale to płaciłem razem z dachem.Jedno jest pewne że koszt materiałów na wykończenie góry przewyższył dół i to znacznie.
Ale cen z przed dwóch lat nie ma co porównywać do dzisiejszych gdzie wszystko powariowało . A mi się wtedy wydawało że wszystko jest takie drogie w porównaniu z kosztami jakie płacił kolega budując dwa lata wcześniej.
Z tego co piszesz jestem szczęściarzem że zrobiłem to 2 lata temu teraz jest to duuuuuużo droższa impreza
Co do jakości wykonania - okna osadzone wzorcowo - obrobienie i ocieplenie otworów okiennych (bardzo ważna sprawa!!!) ok. Płyty KG w rogach pracują razem z dachem i mimo użycia akrylu widać małe pęknięcia ale to chyba jest nie do uniknięcia. Złącza płyt na dużych powieżchniach są spoinowane gipsem VARIO i sprawują się całkiem dobrze.
Zapomniałem napisać o foli pomiędzy kg a watą - ja zastosowałem droższą ale dużo lepszą folię z aluminiowy ekranem co podobno zastępuje dodatkowe 5 cmm waty.
To już chyba wszystko pozdrówka :wink:



Mirosław - 25-04-2007 13:52
Witam
Oczywiście zapomniałem o wylewce - też nie wchodziła w robociznę ponieważ robiona była razem z dołem i tynkami na ścianach działowych.
Rafałek za co dokładnie płacisz wcale nie taką małą kasę.
Mój sąsiad w listopadzie podpisał umowę na wykonanie domu ok 220m2 w stanie surowym otwartym wraz z więźbą w tym wylane schody i strop za 150000.
Pozdrówka :wink:



KKrzysiek - 16-05-2007 16:37
Kochani - Pomocy!

Chodzi o łuczki (okna). Są one ozdobą projektu i będę ich bronił jak lew! :evil:
Przyszedł facet z Urzędowskiego i stwiedził że się nie da. Zasadniczo miał rację, ze logicznie okno łuczkowe zamontowane na zewnętrznej krawędzi muru nie da się otworzyć na bok bo zawadzi o sklepienie łuczkowate w górnej części.
Co fakt to fakt. Powiedział mi, że może zrobić dwukwaterowe ze stałum łuczkiem i otwieranym kwadratem z ok 15 cm belką na łaczeniu. Jak to usłyszałem wpadłem w szał i poczułem się jakby mi ktoś zabrał zabawki z piaskownicy :evil:
Stwierdził, że nie wie nawet czy da się to okno zrobić uchylne tylko do góry, bo to wąskie okienko.

Proszę powiedzcie jak z tego wyszliście?

Dzięki z góry. Muszę się napić kawy to może mi przejdzie :D



vera78 - 21-05-2007 08:32
Witajcie,

Planuje niebawem rozpocząc budowe domu w tych jakże trudnych czasach, juz wybrałam projekt ale niedawno przejezdzając przez Podkarpacie zobaczyłam Babie Lato i....juz wiem ze.... ten albo zaden :) Projekt jest FANTASTYCZNY, nie wiem tylko czy mnie nie przerosnie finansowo. Długo i mozolnie brnęłam przez całe forum i .....uff....wreszcie ujawnił sie ktos kto buduje na południu Polski. Mam prosbę do KrzyskaK i Grazki3 - mieszkam w Wieliczce, tu tez bede budowac - jesli mozezcie prosze o jakis kontakt na priv vera78@interia.pl lub tel 600 28 99 17. Chetnie nawiąze blizszy kontakt z kims ktos juz ma troche budowy za sobą i odwazył sie na budowe w tym chyba najgorszym okresie
Trzymam kciuki za okienka...i całą skomplikowaną reszte![/img][/list]



Mirosław - 21-05-2007 12:14

Kochani - Pomocy!

Chodzi o łuczki (okna). Są one ozdobą projektu i będę ich bronił jak lew! :evil:
Przyszedł facet z Urzędowskiego i stwiedził że się nie da. Zasadniczo miał rację, ze logicznie okno łuczkowe zamontowane na zewnętrznej krawędzi muru nie da się otworzyć na bok bo zawadzi o sklepienie łuczkowate w górnej części.
Co fakt to fakt. Powiedział mi, że może zrobić dwukwaterowe ze stałum łuczkiem i otwieranym kwadratem z ok 15 cm belką na łaczeniu. Jak to usłyszałem wpadłem w szał i poczułem się jakby mi ktoś zabrał zabawki z piaskownicy :evil:
Stwierdził, że nie wie nawet czy da się to okno zrobić uchylne tylko do góry, bo to wąskie okienko.

Proszę powiedzcie jak z tego wyszliście?

Dzięki z góry. Muszę się napić kawy to może mi przejdzie :D

Witam
http://www.album.com.pl/6n7alaJestGl...ni/m157072.jpg

Jak widać nie udało się uniknąć belki łączącej , nie udało się też zrobić okna uchylnego jest tylko otwierane na bok.
Bardzo dużo czasu szukałem wykonawcy który zrobi mi okna z łukiem , w końcu jeden powiedział że uda się je wygiąć . Byłem bardzo zadowolony gdyż wielu innych mówiło że jet to niewykonalne. Pod termin okien umówiłem innych wykonawców ( wylewki i tynki). Przyszedł czas montowania okien a wykonawca mówi że przywiezie wszystkie pozostałe okna oprócz łukowych ponieważ nie dało się ich zrobić .Przyciśnięty terminami musiałem wstawić to co widać a co gorsza musiałem je polubić.
Pozdrówka :wink:



KKrzysiek - 21-05-2007 23:04
Mirosław,

Dziękuję za odpowiedź. Widzę, że też łatwo nie miałeś :( Pewnie dlatego pan Charkiewicz przewidział stolarkę z PCV, bo z drewnem są kłopoty.
W międzyczasie inny pan z Urzędowskiego powiedział, że da radę łuczki wykręcić, tyle że nie wiadomo czy uchylne czy rozwierne. Tak czy owak jeśli nawet będą się otwierać na 5 cm to jestem z tym OK, bo gdyby nawet pozwoliły się otworzyć w całości, to i tak nadają się jedynie jako stanowiska strzelnicze dla łucznika :D
W sumie jak patrzę na zdjęcie belka nie wygląda źle - szczególnie z ciemną stolarką, więc co by nie było tragedii nie będzie.
Jak by nie patrzyć i tak moja ekipa zrobiła mi łuczki za wysoko. Nie dość, że nie obniżyli względem okien o ok 15 cm to jeszcze mam dłuższe otwory o około 30 cm. Dopiero teraz zauważyłem - trzeba będzie poprawić :x
Wylewkę dla celów posadowienia drzwi balkonowych przewiduje 15 cm (1cm papa+8cm styropian+6cm szlichta). Ponoć nad tym ma być 3 cm luzu na skrzydło co skonsumuje 2.5cm parkietu.
Jak sie nie wyrobią to rozważam cm mniej na szlichtę albo styrodur zamiast styropianu. Te 5 cm w projekcie to chyba maławo ... :(

Pozdrowienia dla nowej koleżanki Vera78 :D



vera78 - 22-05-2007 07:17
KKrzysiek, dzieki za odzew!!!!!!! Skontaktuje sie bliżej weekendu, może uda sie podglądnąć Twoje babie lato i posłuchać uwag doswiadczonego budowniczego...Pozdrówka!!!!



Mirosław - 22-05-2007 07:28

Wylewkę dla celów posadowienia drzwi balkonowych przewiduje 15 cm (1cm papa+8cm styropian+6cm szlichta). Ponoć nad tym ma być 3 cm luzu na skrzydło co skonsumuje 2.5cm parkietu.
Jak sie nie wyrobią to rozważam cm mniej na szlichtę albo styrodur zamiast styropianu. Te 5 cm w projekcie to chyba maławo ... :(
Witam
Z planowaniem wysokości wylewki trzeba ogromnie uważać - moje planowanie wzieło w łeb po wizycie fachowca od wylewek .
Łapanie poziomów zaczoł od pierwszego stopnia schodów i okazało się że wylewkę trzeba podnieść o 3 cm.
Polecam też zróżnicowanie wysokości wylewki inna w miejscach gdzie będzie parkiet (niższa) i wyższa w miejscach gdzie będą płytki . Ułatwia to bardzo złapanie poziomu w miejscach styku.
Pozdrówka. :wink:



rafałek - 07-06-2007 22:22
KKrzysiek - może pisze już za późno, ale może to pomoże innym.
Okna drewniane z takim łuczkiem sa jaknajbardziej wykonalne i otwieralne. Ja przecież mam drewniane. Zły jestem na siebie tylko za to, że dla oszczędności są tylko w wersji rozwiernej. W łazience uchylne to konieczność a dokładnie rozwierno/uchylne. Niestety dziś mam założoną blokadę by okno nie latało i nie trzaskało.
Co do osadzenia okna to sprawa jest prosta. Wystarczy wykonać otwór prostokatny i w nim osadzuić łukowate okno - są one na tyle wąskie, że się da przez zamocowanie na 4 kotwach (np.). Łuki wypełniamy na zewnątrz w od środka zostawiamy prostokątne.

http://img502.imageshack.us/img502/8049/11rd9.jpg

Fotka robiona na szybko... :oops:

Z zewnątrz bedzie łuk, ale to dopiero jak bedziemy wykańczać elewację. Wypełnienie zrobione ze styropianu, o środka na styropian płyta GK i na to w naszym przypadku płytki.



KKrzysiek - 10-06-2007 22:41
Witam ponownie !
Serdecznie dziękuje Mirosławowi i Rafałkowi za odzew. Rzeczywiście patent z kwadratowym wnętrzem to efektywne rozwiązanie i ładnie wygląda.
Moje okna juz zamówiłem i jak się uda to będa na koniec lipca. (tak, tak - PRL wraca :D ) Mój dom jest już międzynarodowy - PH 25 jest z Polski, PH 11.5 ze Słowacj, a cegła pełna za 1.60zł !!! z Węgier. Drewno też ze Słowacji. Ech ... marzy mi się piasek z Afryki i wapno np. USA - to by było coś !

Moja stalowa płatew juz stoi i jeszcze ze 2 robocze dni i więźba bdzie gotowa.
Kupiłem wszystko co trzeba do dachu i jak dobrze pójdzie w tym tygodniu poleci folia i łaty.

Jestem bardzo zadowolony z tego projektu. To na prawdę dobry wybór. Chociaż dach nie jest najłatwiejszy w wykonaniu -> różne poziomy murłat, kąty spadów i niezbyt szczegółowy opis rysunkowy, ale jak widać, do wykonania.

Dziękuję za Wasze wsparcie. Jak będziecie w Krakowie/Wieliczce dajcie znać to zapraszam do siebie na budowę :D



rafałek - 11-06-2007 07:09

Jestem bardzo zadowolony z tego projektu. To na prawdę dobry wybór. Chociaż dach nie jest najłatwiejszy w wykonaniu -> różne poziomy murłat, kąty spadów i niezbyt szczegółowy opis rysunkowy, ale jak widać, do wykonania. Dach to jedna z bardziej zawiłych spraw w tym projekcie. Lekka różnica w nachyleniu i ten co bedzie robił poddasze ucieszy się na pewno by mu wszystko bezproblemowo pasowało :wink:

Pozdrawiam



bikosa - 29-07-2007 23:47
Hej,
witam Wszystkich po długiej nieobecności :lol:
Nie wiem dlaczego ale nie infoemowało mnie o odpowiedziach dotyczących naszego tematu a tu widzę jednak nie polegliśmy.
Zgadzam się z Rafałkiem, że budowaliśmy w ostatnim możliwym dla nas momencie. Dziś najbardziej żałuję, że nie wzięłam większego kredytu i niestety teraz muszę kończyć różne drogie sprawy. Na ten sezon zaplanowaliśmy tarasy, górną łązienkę i ogrodzenie - nasze budowalne właśnime się wali:-( Trzymajcie kciuki a my też to będziemy robić.
Pozdrawiam serdecznie :D



rafałek - 19-08-2007 21:22
Czy ktoś z Was jeszcze bywa na Forum?



Mirosław - 28-08-2007 12:05
Witam
U mnie z informowaniem też nie najlepiej.
Ale od czasu do czasu zaglądam i chyba temat jest w odwrocie.
Moim zdaniem temat kuleje ponieważ starzy bywalcy są już trochę wypaleni a nowych nie przybywa ze względu na to że nasz projekt do tanich w realizacji nie należy.
Aktualnie tak jak Bikosa wykańczam tarasy . Po wielkich poszukiwaniach udało mi się zakupić bardzo tanie stopnice florenckie , ale suma sumarum i tak to trochę kosztuje.
Łazienki czekają na lepsze czasy. Myślę że zacznę gdziś w listopadzie , chociaż zdążyłem się już przyzwyczaić do obecnego stanu.
Pozdrówka :wink:



rafałek - 28-08-2007 14:13

...a nowych nie przybywa ze względu na to że nasz projekt do tanich w realizacji nie należy. Eeeeee przesadzasz trochę. Ostatnio wszystko poszło w górę. Myslę, że nie wszyscy lubia takie domy a ten ma wiele zalet...


Aktualnie tak jak Bikosa wykańczam tarasy . Po wielkich poszukiwaniach udało mi się zakupić bardzo tanie stopnice florenckie , ale suma sumarum i tak to trochę kosztuje. Tarasy... elewacja... szczęściarze z Was. No ale może za rok.... za dwa...

Co to są te stopnie? czy masz może fotki?

Pozdrawiam



Mirosław - 28-08-2007 15:12
Witam
Z fotkami to muszę się w końcu sprężyć i coś popstrykać, ale jak narazie to ,,
mało casu, kruca bomba, mało casu ''
Wracając do stopnic , są to kafle klinkierowe w kolorze root o grubości 11 mm z wygiętym przodem tak że przy układaniu przód zachodzi na podstopnice na jakieś 2 do3 cm , a przy okazji nie potrzeba żadnych listew wykończeniowych .

http://www.klinkierprzysucha.pl/images/schody/s1m.gif
Wygląda to mniej więcej tak.
Pozdrówka :wink:



rafałek - 28-08-2007 15:18
aaa. no to ja to znam tylko nie wiedzialem, że tak się to nazywa.... :oops:

Dzięki



Mirosław - 28-08-2007 16:54
Podejrzewam że to jet normalna stopnica , a Florencka tak było na fakturze co nie zmienia faktu że kupiłem tanio bo po 7,6 zł (produkt pozagatunkowy- mm różnice w wymiarze). W innych firmach za podobne cena kształtowała się od 30 w górę nawet do ponad 200.
Pozdrówka :wink:



bikosa - 28-08-2007 20:20
Hej,
moje kafle to gres aragon i też mają stopnice ale są mniej gładkie więc liczę na to, że mniej będzie widać zabrudzenia;-) Jeden taras już mam, drugi się robi. Jak Krzysiek skonczy to będzie łazienka.
pozdrawiam cieplutko
ag



ulap - 26-09-2007 12:24
Witam wszystkich ja zaczełam budowanie w najgorszym okresie bo w kwietniu wbili pierwszą łopatę. Ale niczego nie żałuję dom jest najpiękniejszy na świecie jak zobaczyłam go w katalogu wiedziałam że to TEN :D Teraz jestem na etapie zamawiania okien i bramy garażowej. Dach już jest (jeszcze mała kosmetyka) dachówka karpiówka ceglana(trochę to kosztowało ale warto) Domek robi wrażenie i rzeczywiście niektóre ceny próbują wygórować no bo jak stać Cię na taki dom....( to trochę niefajne). Obserwuję to forum już od jakiegoś czasu ale nigdy nie ma czasu się odezwać, postanowiłam to zmienić i chętnie podyskutuję na temat Domku :lol: . Jeszcze jedno buduję w centralnej Polsce dokładnie okolice Sieradza.



ulap - 15-10-2007 13:06
Dlaczego nikt tutaj nie zagląda? ... :(



Mirosław - 18-10-2007 13:28

Dlaczego nikt tutaj nie zagląda? ... :( Zaglądać pewnie zaglądają tylko z pisaniem gorzej.
Pozdrówka :wink:



Mirosław - 22-10-2007 14:46
Witam
A może jednak nie zaglądają :wink:
Pozdrówka :wink:



KKrzysiek - 01-11-2007 14:34
Witam serdecznie uśpionych Forumowiczów - pewnie mieszka się tak wygodnie że już nie ma kiedy pisać ? :D

Jest, jest pierwszy bład w tym projekcie !!! Wreszcie znalazłem coś co sie nie zgadza, bo do tej pory był to czysty ideał.

Otóż wykusz powinien sie zaczynać nie od ściany bezpośrednio. Najpierw powinno się "wysunąć" go ok 10 cm na zewnątrz. Jeśli sie tego nie zrobi to przy odrobinie szczęścia można tak jak umnie wychodzi, wjechać z 13 cm elewacją ściany w szybę boczną wykusza. Nie wiem jak ja to wyprowadze na tej elewacji...

Przymierzam sie do bramy garażowej - zrobiłem sobie otwór na wymiary bramy Hormanna 5 x 2,25 m - teraz ze strachem zwróce sie po wycenę :D

Co do kominka typuję coś koło 15 kw max mocy - a ile mocy mają wasze wkłady kominkowe? :D Na allegro reklamuja wkład "Zuzia" - 16 kW max więc pewnie koło 12-13 nominalnej ...



Grazka3 - 04-11-2007 19:00
Co prawda nie prowadzę dziennika budowy, ale jestem na końcowym etapie prac budowlanych.Chwalę się, tak teraz wygląda moje Babie Lato. Kolejne prace w przyszłym roku wiosną.
Pozdrawiam Grazka3
http://picasaweb.google.pl/ekoprows/...28223500535378



bikosa - 04-11-2007 20:53
Prześliczne!!
Gratuluję!
Czy już mieszkacie?? My właśnie kończymy płot, zrobioliśmy tgarasy i ciągle grzebiemy w górnej łazience.
Pozdrawiam
ag



Grazka3 - 05-11-2007 08:21
Niestety jeszcze nie mieszkamy, planujemy przeprowadzkę w przyszłym roku wiosną.
W środku wszystkie mokre prace zrobione. Brak stolarki- tj. podłóg, parapetów i drzwi oraz do obudowy kominek. Tak jak wcześniej zakładaliśmy, nie robiliśmy poddasza. Tam na razie zrobiona jest kotłownia. Oczywiście wypuściliśmy wszystkie instalacje na poddasze, tak na wszelki wypadek Na zewnątrz, to co widać. Budynek wykończony. Do wykończenia ogrodzenie, no i ogród.
Grazka3



KKrzysiek - 06-11-2007 00:24
Grazka3 - Gratuluję !!!
Ślicznie wygląda Twój domek - muszę koniecznie zobaczyć w naturze :D
Pozdrawiam!

KK



mm3844 - 06-11-2007 10:55
A ja chciałem się z wami torchę podzielić problemami , może będzie łatwiej. Wiem , że jak się ktoś buduje to nie ma czasu na mazgajenie.
Okazało się, że murarze spartolili strop, wylali za dużo i po położeniu rur do kaloryferów będę musiał ponieść poziom posadzki a co za tym idzie ostatniego stopnia schodów na poddasze i krew mnie zalewa bo będzie trzeba wchodzić na niego prawie "po drabinie". Może jest na to jakieś lekarstwo?
Strach pomyśleć o rurach odkurzacza. Na szczęscie panowie puścili je w ścianach.



Grazka3 - 07-11-2007 14:32
bikosa, KKrzysiek wielkie dzięki za miłe opinie.
KKrzysiek, zapraszam do obejrzenia w naturze, wszak jesteśmy prawie sąsiadami. Twoje Babie Lato podziwiałam , będąc z wizytą u brata pod koniec października. Widziałam, że masz wstawione okna- jaką w końcu wybrałeś firmę?
Pozdrawiam wszystkich sympatyków Babiego Lata.
Grazka3



KKrzysiek - 08-11-2007 14:16
Grazka3 - wybrałem tak jak Ty Urzędowskiego.
Z terminami miałaś rację - mieli 1,5 miesiąc poślizgu.
Teraz myśle o drzwiach z naświewtlem, ale ceny drzwi to mają z kosmosu. De facto płaci sie za kolor bo nie są antywłamaniowe. Myśałem o modelu D303 (kasetony). Ale cena !!!

Czy Twoje drzwi też są z Urzędowskiego?

Brame chyba wezmę z Normstahla G60 2250x5000

Pozdrawiam wszystkich



Grazka3 - 08-11-2007 15:27
KKrzysiek, mamy również drzwi Urzędwoskiego model DZ 039 z naświetlem w kolorze okien. Były drogie- nie pamiętam ile, ale sprawdzę. Wejście z tyłu domu - to drzwi Gerda, troszeczkę się różnią od koloru okien i drzwi, ale nam to nie przeszkadza.
Mieliśmy małą przygodę z montażem dzrzwi zewnętrznych. Źle je wypoziomowali i nie zgadzały się poziomy z oknami tarasowymi. Ekipa musiała to poprawiać. Zwróć na to uwagę, oczywiście jeśli będziesz zamawiał u Urzędowskiego.
Zastanawiałam się nad Twoim pytaniem w sprawie mocy kominka. Zamontowaliśmy już kominek i jest on na pewno większej mocy, a do ogrzewania będziemy mieć mniejszą powierzchnię, bo tylko parter. Nie wiem czy planujesz ogrzewanie podłogowe. U nas jest podłogówka w holu, wiatrołapie, kuchni, łazience i ubikacji.
W łazience dodatkowo daliśmy kaloryfer z opcją podłączenia do prądu. Sprawdza się w mokre letnie dni.
Pozdrawiam Grazka3



rafałek - 24-11-2007 08:01
Podpisuję listę obecności... 8)
U nas poddasze zamieszkane przez córkę. Ogrzewam pokój w szycie (nad wykuszem) - tam właśnie przeprowadziła się Alicja robiąc miejsce dla rodzeńswta (już w połowie grudnia :D ), do tego hol i mniejszy pokój od tyłu. Ilość opału potrzebnego do ogrzania wzrosła przez to niezauważalnie, a przyznam, że bałem się tego najbardziej.
Od dłuższego czasu biorę się na górze za listwy przypodłogowe i czasu mi ciagle brak - podobnie jak na urządzanie gabinetu do pracy (ten mniejszy pokój).
Co do wykuszu - nie zauważyłem opisanych wcześniej problemów - może przy budowie majstry coś zamataczyły by wyszło.
Co do uzytkowania góry - ciagle uważam, że jeśli można to warto zrobić przejście między częścią nad domem a tą nad garażem - super się to sprawuje.
Co do góry - obrobienie okiem mam nieby niezgodnie z zasadami, ale przyznam, że problemów nie ma - nic się nie wykrapla, a za to faktycznie nie mam na ścięciach redukcji na ociepleniu.
Bardzo się cieszę z pomieszczenia nad poddaszem - podłoga na jętkach. Można tam sporo gratów zmieścić a do tego mam dobre dojście do wyłazu przy kominie od kominka. Na tym kominie mam anteny, a teraz w razie W mogę nawet zimą przez tem wyłaz coś poprawić nie wchodząc na dach.

Co do obserwacji użytkowania. Mamy kocioł na drewno i praktycznie do wczoraj paliłem tylko osiką. Drewno wyśmiewane, ale... w okresie przejsciowym wychodzi go niewiele więcej a cena baaardzo dobra. Faktycznie czyści komin - 2 tygodnie temu robiłem czyszczenie przed poważnym sezonem - w końcu za tydzień już grudzień - i przyznam, że w przeciwieństwie do lat poprzednich nie było czego czyścić - komin prawie jak nowy.

Pozdrawiam.

PS. Jak się wyrobię to dziś - najdalej jutro powieszę fotki z góry. Może kogfoś interesują jakieś szczególne sprawy?



inka27 - 26-11-2007 13:13
witam wszystkich, jestem tu nowa i jak każdy nowicjusz mam sporo pytań, zdecydowaliśmy sie na ten projekt bo jest boski i bardzo funkcjonalny, budowę rozpoczynamy na wiosnę obecnie zbieramy papiery.. tylko czy może mi ktoś w przybliżeniu powiedzieć czy kosztorys tego domu w dużym stopniu odbiega od rzeczywistości??jaki jest MNIEJ WIĘCEJ koszt budowy bez wykańczania poddasz??



rafałek - 26-11-2007 13:55
Rozrzut może być duży, ale myślę, że powinnaś się zmieścić w przedziale 250-300 tys. ale jeśli ktoś ma nowsze wyliczenia to niech mnie sprostuje. Dużo zalezy od standardu wykończenia. Jesli planujecie robić kiedyś górę, to by potem obniżyć koszty warto:
1. Wyprowadzić osobno prąd (pociągnij dodatkową linię i przygotuj na górze miejsce na skrzynkę - my taką mamy na stryszku nad garażem)
2. Wyprowadź na górę wodę i CO. Jest to do zrobienia bez konieczności mieszkania.
3. Jeśli z górą się nie śpieszysz pomyśl o schodach drewnianych. Górę możesz zamknąć płytą GK i na góę nałozysz wełny.

Jednak warto na górze wymurować ścianki działowe i wylać wylewki. My tak mieśliśmy. Powiem więcej na górze mielismy wykonaną całą instalacje elektryczną, wodę i kanalizę oraz króćce od CO. Koszt nie jest jakiś wielki, a potem góę robisz szybko i bezinwazyjnie. Bardzo przydaje się do tego przejście między góą nad garażem a domem. Majster wchodzi przez garaż a dopiero na końcu otwiera zabudowaną GK klatkę schodową.



inka27 - 26-11-2007 15:48
wielkie dzieki, bedziemy budowac na kredyt i 300 moze 350 musi nam wystarczyc :)



kukułka - 26-11-2007 18:53
Witam Wszystkich! Cieszę się że tu trafiłam ja również na wiosnę mam zamiar ruszyć z budową. Babie lato piękny projekt, ale powierzchnia dachu a co za tym idzie koszt mnie przeraził.
Jeśli mogę zapytać z jakimi kosztami musze sie liczyć chodzi o dach . Pozdrawiam!
Jestem z Dolnego Śląska czy może buduje sie tu Babie lato?



Mirosław - 06-12-2007 07:12

wielkie dzieki, bedziemy budowac na kredyt i 300 moze 350 musi nam wystarczyc :) Witam
Może wyjdę na pesymistę ale myślę że nawet przy nie najwyższym standardzie pieniążków może zabraknąć. Takie koszty budowy (okna ,drzwi, podłogi,piece,kaloryfery,dachówka ,ocieplenie ,tynki zewnętrzne, oraz wiele innych drobiazgów które kosztują. ) z były w 2004-2005 .
Ale z całego serca życzę powodzenia będę trzymał kciuki a może się uda.
Pozdrówka. :wink:



bikosa - 09-12-2007 18:25
Hej, podobnie jak Mirosław obawiam się, że to będzie niewystarczająco ale mam nadzieję, że się mylę :P



vera78 - 19-12-2007 09:13
Witajcie,
Na razie jestem cichym podglądaczem wątku i kolekcjonerem cennych wskazówek już budujących ale mam nadzieję wkrótce dołączę bardziej aktywnie.
Pozwolenie odbieram w styczniu i na wiosnę ruszamy....Buduje w okolicach Wieliczki - dom KKrzyśka podziwiałam w naturze - jeszcze raz wielkie dzięki za kontakt!!!
Grazka 3, twoj domek na zdjęciu prezentuje sie cudnie - tez budujesz w tych stronach, gdzie mozna go ewentualnie zobaczyć?
Mam tez pytanie o kolor twojej dachówki - w zestawieniu z tą elewacją wygląda to super! My się wciąż wahamy pomiędzy miedzią a ceglastoczerwoną.
Pozdrawiam wytrwałych forumowiczów (bikosę, rafalka, Mirosława....)!!!



rafałek - 25-12-2007 19:58
Mamy zimę i nasunęło mi się takie luźne spostrzeżenie.
Mamy niewykończoną łazienkę na górze. Na razie ogrzewana tylko podłogówką - w miejscu gdzie ma być drabinka jest obejście z rurki. Co ciekawe - jest tam całkiem ciepło. Wychodzi, że podłogówka może być tam całkiem wystarczająca - jednak to łazienka i ciepełka nigdy za wiele wiec kiedyś będzie wykończona i drabinka powieszona.

Pozdrawiam serdecznie i bardzo swiątecznie :D



Mirosław - 27-12-2007 11:09
Witam
Troche spóźnione ale najszczersze życzenia (po)świąteczne.
Wszystkim sympatykom BABIEGO LATA wszystkiego najlepszego , dużo zdrówka oraz cierpliwości w dążeniu do celu. No i kupę kasiory bo wykańczanie wykańcza .
Pozdrówka :wink:



ulap - 28-12-2007 10:48
W moim domku już zrobione ogrzewanie jeszcze tylko podłączyć pompę ciepła I WYKOŃCZENIÓWKA. Przeraża mnie to co mnie czeka planowałam że ten dom będzie kosztował trochę mniej:( ale mimo wszystko jest najpiękniejszy na świecie nie mogę doczekać się końca. Zyczę wszystkiego najlepszego w nowym 2008 roku. Pozdrawiam



Grazka3 - 31-12-2007 17:26
Vera78 miło, że podoba Ci się moje Babie Lato. Jeśli chodzi o kolor dachówki to jest to kolor ceglastoczerwona angoba. Budujemy w gminie Niepołomice,więc jeśli budujesz w pobliżu KKrzyśka, to będziemy "sąsiadkami.
Pozdrawiam cieplutko wielbicieli Babiego Lata, a z okazji zbliżającego się Nowego Roku, życzę szczęśliwości, wytrwałości i cierpliwości w budowaniu.
Grazka3 :lol: :lol: :lol:
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ewagotuje.htw.pl



  • Strona 4 z 5 • Wyszukano 1077 wypowiedzi • 1, 2, 3, 4, 5