ďťż

Jakie grzejniki do instalacji z kotlem zgazujacym?





- 16-02-2004 03:48
UUUuuuch.... Dawno mnie tu nie bylo!!!
A to za sprawa ..... oczywiscie budowy!!! Tak tak juz zaczalem. no i mam stan surowy +. Ale do rzeczy, mam zamiar zainstalowac kociol zgazujacy (np. Atmos) a jak sie poprawi moja sytuacja finansowa (hi hi optymista) oraz doprowadza gaz do mojej miejscowosci to ewentualnie chcialbym go wymienic na gazowy. Czy to wogole jest mozliwe bez wymiany calej instalecji? Czy to ma jakis sens? Juz sie pogubilem w tych ukladach zamknietych, otwartych, grzejnikach i rurkach. Prosze tych co sie znaja o pomoc. Dziekuje i pozdrawiam.





m@ly - 16-02-2004 03:50
O przepraszam .... to bylem ja.



- 16-02-2004 14:17
miło by było przeczytać jakies sugestie dotyczące postu m@łego.

mam identyczny przypadek.



- 16-02-2004 18:56
ja myślę że żeliwnę bo dłużej trzymią ciepło działają jak akumulatory ciepła





ADAMOS48 - 16-02-2004 20:12
Każde, warunek dobre. W przypadku małej ilości wody zastosować bufor 500l lub wiekszy.



Robert_Myslowice - 16-02-2004 21:51
Witam
Popieram Adamos-a. Sam mam aluminiowe (takie sie podobały pani inwestor ;) ) Sprawują sie nieźle a że przy okazji udało się wytargować nieco i kupić je w cenie moim zdaniem dobrej to inna sprawa :)
Grzeją że aż miło (tak dla jasnosci mam piec Atmosa na drewno)
Polecam przeczytać dokładnie strony producentów kotłów na drewno Atrmos, Vimar, Vigas itd dokładnie opisują jak powinna wyglądać instalacja - ważny jest zbiornik akumulacyjny czy jak pisze Adamos bufor
Pozdrawiam
Robert



krzyszt17 - 17-02-2004 10:59
Robert jakiej firmy masz grzejniki aluminiowe i czy mają jakies zabezpieczenie przed kontaktem z miedzią, gdyż o tym tak różnie mówią różni fachowcy i różne są zdania na forum, że juz sam nie wiem?
Pozdrawiam Krzysztof



Robert_Myslowice - 17-02-2004 17:26
Witaj Krzysztof
Grzejniki są włoskie.....producent chyba Valsir. Też słyszałem opinie że nie należy łączyć instalacji miedzianych z grzejnikami aluminiowymi. Dlatego instalację mam z PEXAL-u....nawiasem mówiąc tego samego producenta.
Mają stronę w sieci...chyba www.valsir.com.pl
widziałem ich grzejniki w Castoramie (dwa rodzaje)
Są też tańsze ale sprzedają tylko po 10 żeberek (trzebaby samemu skręcać, ale warto to policzyć)
Ja kupowałem w małym sklepie rol-met - wtedy gość dał mi upust taki że sie opłacało, teraz niestety już nie chciał dać takiego upustu ojcu i..... ojciec kupuje w Castoramie.
Pozdrawiam
Robert
PS: ktoś kiedyś chyba na forum nawet wspomniał o możliwości lączenia instalacji miedzianej z aluminium tyle że trzeba dodać do wody jakiegoś środka - nie mogę tego znaleźć ale ..... może popytaj instalatorów chociaż nie sądzę żeby rzecz warta była wyprawki



- 17-02-2004 22:11
Ja mam kociołek na drewno i grzejniki cosmo.Układ otwarty(obowiazkowo) i niestety bez grawitacyjnego.Co do grzejników to chyba jak jest w nich troche wiecej wody to nie szkodzi (później oddadzą ciepło).
Jakoś do alu nie mam zaufania ,zwłaszcza po "sławetnych" konwektorach(znam kilka osób które je wymieniałe na stalowe konwektorowe).



ADAMOS48 - 17-02-2004 22:52
Tłumaczę cały czas na forum że grzejniki al są róznego rodzaju.Te które można łączyć z miedzią maja 2,5% miedzi w stopie i zadnych nie potrzeba zabezpieczeń. Są to grzejniki firmy fondital i nic po zata firmą nie robi grzejników tej klasy. N a rynku polskim mamy całą masę inych "włoskich ,pseudo włoskich ,hiszpańskich ,greckich czy tureckich Proszę żądać atestów na piśmie i gwarancji ,a nie dawać się nabierać na podróbki i papiery z innych grzejników.Zwracajcie uwagę na lakier ten w dobrych jest emalia biała i świecąca na pozostałych matowa lub co gorsze wyglądająca jaz z pędzla .Następnie patrzcie na moc 1 żeberka bo są różne od 130 wat do 194 według delty t 60 lub 100 do 140 delta t 50 tz. unijna norma e 442. Jeżeli mieliście pecha i kupiliście szajs to dokupcie jeszcze 3litry inhibitatora korozji elktrolitycznej "COPAL" żeby po paru latach nie było dziurek w zależności od ph.wodu na rurkach lub na grzejnikach.Towar dobrej jakości jest również trwale oznakowany bo nikt sie nie wtydzi produktu i odpowiada za niego przez cały okres gwarancyjny.Pewnym ostrzeżeniem również nich będzie co roczna zmiana nazwy tego samego grzejnika ,ważne w przypadku gwarancji Po roku grzejnik nie istnieje i nie ma komu powiedzieć do widzenia.



krzyszt17 - 18-02-2004 22:01
Adamos, gdybyś mógł napisać trochę więcej o grzejnikach aluminiowych, Twoje rady są bardzo cenne. Chodzi mi o wymienienie przynajmniej kilku rodzajów grzejników, które warto kupić wg Ciebie.
Pozdrawiam Krzysztof



krzyszt17 - 18-02-2004 22:03
Przepaszam, że jeszcze raz, ale chciałem podziękować Robertowi za odpowiedź.



m@ly - 18-02-2004 23:28
cha! Nareszcie sie czegos dowiedzialem! Dziekuje wszystkim. Mam jeszcze pytanko? Facet w sklepie powiedzial ze do takiego ukladu (uklad otwarty + piec na paliwo stale) moga byc zwyczajne grzejniki "purmo" i uklad moze miec mala pojemnosc, powiedzial tez ze to nawet lepiej bo szybciej bedzie reagowal na zmiany temperatury. Czy to prawda?



krzyszt17 - 19-02-2004 09:38
M@ly, zajrzyj do wątku "chetnie pomogę" (jeżeli jeszcze nie zaglądałeś) tam znajdziesz b. dużo informacji. A co do Twojego pytania to wg mnie facet bzdury opowiada. Wczoraj przywieźli mi Atmosa25GS i tam w instrukcji wyraźnie pisze, że powinny być zbiorniki akumulacyjne. U mnie będzie jakieś 1800l. Minimum to 500-700l zbiornik wyrównawczy.
A jeśli chodzi o grzejniki, to zastanawiam się nad dobrymi grzejnikami aluminiowymi.
Pozdrawiam Krzysztof



Cytat: Napisał krzyszt17 M@ly, zajrzyj do wątku "chetnie pomogę" (jeżeli jeszcze nie zaglądałeś) tam znajdziesz b. dużo informacji. A co do Twojego pytania to wg mnie facet bzdury opowiada. Wczoraj przywieźli mi Atmosa25GS i tam w instrukcji wyraźnie pisze, że powinny być zbiorniki akumulacyjne. U mnie będzie jakieś 1800l. Minimum to 500-700l zbiornik wyrównawczy.
A jeśli chodzi o grzejniki, to zastanawiam się nad dobrymi grzejnikami aluminiowymi.
Pozdrawiam Krzysztof Zbiornik akumulacyjne są po to żeby było oszczędniej tak że możesz je wstawić praktycznie do każdego kotła.a co do grzejników to kocioł obojętnie jaki jest po ta żeby dawać ciepło i przez grzejniki je oddawać tak że szukajcie najbardziej sprawnych.I obojetnie czy są to alu,stal czy inne jakie sobie wymarzycie.
Tomcio l Czasy w strefie CET. Teraz jest 08:21 - 20-02-2004 14:54


M@ly, zajrzyj do wątku "chetnie pomogę" (jeżeli jeszcze nie zaglądałeś) tam znajdziesz b. dużo informacji. A co do Twojego pytania to wg mnie facet bzdury opowiada. Wczoraj przywieźli mi Atmosa25GS i tam w instrukcji wyraźnie pisze, że powinny być zbiorniki akumulacyjne. U mnie będzie jakieś 1800l. Minimum to 500-700l zbiornik wyrównawczy.
A jeśli chodzi o grzejniki, to zastanawiam się nad dobrymi grzejnikami aluminiowymi.
Pozdrawiam Krzysztof
Zbiornik akumulacyjne są po to żeby było oszczędniej tak że możesz je wstawić praktycznie do każdego kotła.a co do grzejników to kocioł obojętnie jaki jest po ta żeby dawać ciepło i przez grzejniki je oddawać tak że szukajcie najbardziej sprawnych.I obojetnie czy są to alu,stal czy inne jakie sobie wymarzycie.
Tomcio
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ewagotuje.htw.pl