ďťż

Węgiel brunatny pod Legnicą a nasze domy





YreQ - 30-03-2008 13:27
NIKT nie zgodzi się na wydobycie węgla spod Legnicy!!!
Proponuję, aby Komitet zajął się innym regionem kraju, tam gdzie nie ma nowych osiedli i tam gdzie mieszkańcy zgodzą się na zamianę starych domów na nowe mieszkania i zatrudnienie w kopalniach.
Link do audycji z TVL
http://www.lubin.pl/_portal/_1_2_1367/tvl.html
http://www.lubin.pl/_portal/_1_2_1366/tvl.html





lump praski - 30-03-2008 16:59
" To sie nie miesci w glowie, chyba ze ktos ma tak jak bania duzy leb"
Zamiast promowac nowoczesne metody pozyskiwania energii w Polsce forsuje sie technologie i sposoby rodem z konca 19 stulecia ! ! Lokalni kacykowie poczuli pieniachy i maja tak wspaniale pomysly jak kolejne kopalnie wegla brunatnego zatruwajace wszystko w promieniu 200 km albo jakies przestarzale zapory na Dunajcu , ktore kompletnie zmieniaja krajobraz, niszcza faune i flore na zawsze a na dluzsza mete i tak okaza sie niewystarczajace.



olq - 30-03-2008 21:50
Irek ,powinieneś zostac śledczym :wink: .Internet to potężne narzędzie...
Można sie było spodziewac z kim jest związany Kasztelewicz i kto go sponsoruje juz po kierunku jego wypowiedz,jak i cały Komitet wiadomo w jakim celu został zawiązany....Przydało by sie uaktywnic z naszej strony ludzi z tytułami po to by spoleczenstwu polskiemu pokazac w jaki zaścianek Europy pcha nas lobbing górniczy z technologiami sprzed 100 lat...
Myslę ze stronka www ruszy lawinę...



YreQ - 30-03-2008 22:19
No to zobacz kto robił wywiad z Kasztelewiczem. Wywiad, który wysłał mi on w poczcie a ja przesłałem do Gmin. Jest na BIP Miłkowice (link wcześniej)
http://www.bip.milkowice.dolnyslask....sztelewicz.pdf

"Jacek Balcewicz

Jacek Balcewicz urodził się w Złotoryi na Dolnym Śląsku. Absolwent Wydziału Wiertniczo-Naftowego AGH w Krakowie. Odbył praktykę naukową w Instytucie Nafty i Chemii im. Asisibekowa w Baku (Azerbejdżan) i staż dziennikarski w Ośrodku Informacji i Kultury Polskiej w Lipsku (Niemcy). Do 1990 roku dziennikarz prasy codziennej. W latach 1991-2000 związany z sektorem finansowym. W 2000 współzałożyciel i publicysta pierwszego niezależnego miesięcznika branży energetycznej "Energia Gigawat". Od jesieni 2006 zastępca redaktora naczelnego.
Jacek Balcewicz z wykształcenia inżynier górnik, absolwent AGH, specjalista z zakresu wiertnictwa i kopalnictwa otworowego. Mimo rodzinnych tradycji nigdy nie pracował w wyuczonym zawodzie. Od zakończenia studiów dziennikarz, publicysta, analityk bankowy, zajmował się reklamą i promocji. Fotografuje z przerwami od 11 roku życia. Autor zdjęć do: kalendarzy oraz kilkudziesięciu okładek ilustrowanych miesięczników oraz reklam prasowych. Wyróżniany i honorowany na wielu konkursach fotograficznych i dziennikarskich. Od 20 lat mieszka na krakowskim Kazimierzu. Tu dokumentuje aparatem fotograficznym zachodzące przemiany. Wystawa „Labirynty Kazimierza” jest jego debiutem wystawienniczym prezentującym najnowsze zdjęcia pokazujące drugą, mniej znaną stronę tej – jak niektórzy nazywają – kultowej części Krakowa, identyfikowalnej nie tylko w Polsce ale i na świecie.Preferuje bardziej formy użytkowe niż artystyczną sztukę dla sztuki, przedkłada drogę samodzielnego dochodzenia do efektu rzemieślniczą metodą żmudnych prób i błędów, niż analityczną dedukcję i ulepszania gotowych wzorców. "

Czyż nie tendencyjne? Ale to dobrze, że wysyła mi takie teksty. Dużo dają do myślenia i wiadomo jakich kroków można się spodziewać.

Energia Gigawat czyli pracodawca p. Balcewicza jest patronem medialnym Komitetu Sterującego. A Balcewicz robił ten wywiad z Kasztelewiczem. Wszystko pod własny interes Komitetu. Mam nadzieję, że ktoś wreszcie ukruci tą prywatę lobby węglowego.





YreQ - 30-03-2008 23:04
I jeszcze jedno w sprawie tak bardzo chwalonej przez Komitet rekultywacji.
Przecież jeżeli nastąpi odkrywka - a co za tym idzie likwidacja wsi, stawów, pól i lasów to co nam może zaproponować Komitet i lobby węglowe? Wieeelkie jezioro skażone oraz wyciągi krzesełkowe na hałdę.
Bo nic innego nie będzie. Na terenie odkrywki (spójrzcie na mape złoża zamieszczoną wcześniej) po likwidacji ok 40 miejscowości NIC nie powstanie. Gdyby nawet dziurę zasypać :), to ze względu na osiadanie gruntu nie zostanie on wogóle zabudowany, bez dróg. Taka pustynia urbanistyczna Legnicy. Miasto Legnica i wokół nic.... Tylko się wynieść... ale dokąd?



olq - 31-03-2008 09:14
Ciekawy Wywiad z H.Karasiem-Precesem Centrum Badawczo Rozwojowego KGHM Cuprum
http://www.lubin.pl/_portal/_18_-2_1369/tvl.html

Czytałem Irek ten wywiad..Balcewicz przypomina mi "Człowieka z marmuru"..nie będe komentował,lobbing robi swoje,zwróc uwagę że wszędzie przewijają sie te same nazwiska,dziennikarzyn i "fachowców"z ubiegłej epoki..A gdzie jesteśmy teraz w stosunku do Swiata czy Europy,każdy Polak widzi,i czyja to wina moja? Czy tej światłej częsci narodu która nie zadaje sobie trudu by zmienić nasze otoczenie-kraj na lepsze miejsce do zycia-mam dosyc tego pokolenia zgnuśniałych i bez ambicji profesorków,których najwiekszym osiągnięciem było wykopanie dziury w ziemi,i opracowanie sposobu rekultywacji tej dziury i do jakich wniosków doszli ? Smiać sie czy płakać??....
Ciekawe jak idzie Konradowi ze stronką,kolega robprik zgłosił się do pomocy(informatyk)...



olq - 31-03-2008 09:32
Jeszcze jedno-te ich wywiady wysyłane do ciebie będa bezcenne w dalszej fazie sporu- obnażaja ich prawdziwą wolę , co nam tylko moze pomóc:)
pozdrawiam



imported_JAROSŁAW - 31-03-2008 11:52
Witam
Nie wiem. Ręce opadają. Są to ludzie z klapkami na oczach. Z jednej strony gdzieniegdzie można znaleźć iskierkę nadziei, że jednak kopalni nie będzie. Wypowiedzi, artykuły, nawet reportaże. Z drugiej, nic tak naprawdę się nie zmienia. Ta maszyna nadal działa. Wydaje mi się, że są to działania celowe aby uśpić opinię publiczną. Niepokoje oraz protesty, nie zmniejszają się. Staje się to dużym problemem. Prywata, tu może nie zalegają złoża WB, tylko kasy! Jak zwykle, w Polsce nie można nic zrobić logicznie. Liczy się tylko zaściankowe rozumowanie rodem z rozporka. I jak się nie dziwić, iż świat, z nas polaczków się śmieje. Brak mi słów i trudno już mi komentować to co się dzieje.



robriprk - 31-03-2008 12:02
Nie denerwuj sie Jarku bo to nic nie da!
Temat kopalni najprężniej żyje w umysłach tych którzy na tym skroją kase oraz w tych których to dotyczy. Inni w tym temacie spią i jest to im na razie obojętne. I dlatego to my, których to dotyczy musimy obudzić tych co jeszcze śpią i pokazać który wariant jest lepszy nie dla nas lecz dla większości :D



adam_mk - 31-03-2008 13:48
"NIKT nie zgodzi się na wydobycie węgla spod Legnicy!!! "
:o :o :o :o :o
Ja się zgodzę! Na rozsądnych warunkach - Tak!

:lol:
Adam M.



robriprk - 31-03-2008 13:58
Zauważ Adamie że rozsądne warunki zależą od miejsca w sporze w którym się znajdujemy. Tak że jest rozsądne warunki - to dość abstrakcyjne pojęcie :)



YreQ - 31-03-2008 14:37

"NIKT nie zgodzi się na wydobycie węgla spod Legnicy!!! "
:o :o :o :o :o
Ja się zgodzę! Na rozsądnych warunkach - Tak!

:lol:
Adam M.
Adasiu, ty będziesz stroną, której nikt nie zapyta.



lump praski - 31-03-2008 15:26
YreQ, nie moge przeczytac calego watku i z racji odleglosci oraz braku polskiej telewizji i gazet nie jestem na biezaco, ale ....... na Komitet musicie odpowiedziec "Komitetem" czyli dzialaniami prawnym - . szukajcie wsrod siebie prawnikow - zalozcie Fundacje lub Organizacje, zebyscie mieli status prawny bo wtedy mozecie blokowac pewne rzeczy sadownie ,mogli zbierac pieniadze, lapac kontakty z europejskimi organizacjami ochrony srodowiska , aktywizujcie ludzi z waszych terenow mieszkajacych za granica......oczywiscie telewizja, prasa jak najwiecej. Pewno wiecie to wszystko, ja tylko tak dla porzadku - bo czesto wydaje sie ludziom, ze zebranie podpisow wystarczy .....



lump praski - 31-03-2008 15:31
Jak macie juz Fundacje lub Organizacje - od razu walcie do biur poselskich z petycjami, ale w Warszawie. Nie do jednego biura jednej opcji politycznej, ale w s z y s t k i ch. Ale zaangazowanie prawnikow po waszej stronie - k o n i e c z n e.



YreQ - 31-03-2008 15:35
http://www.powiat-lubin.pl/news.php?id=980

Ministerstwo wymijająco odpowiedziało na protest władz samorządowych.
Widać, że sie jednak boją ostatecznych decyzji.
Nie wiem jak to było w innych regionach - Koninie, Adamowie. Czy tam tez były tak silne protesty? Myślę, że nie. Pomału region sie organizuje, bo coraz bardziej dociera do mieszkańców groźba kopalni. My tutaj nie żyjemy na bezludnej wyspie, oderwani od górnictwa - wprost przeciwnie!! Cały region związany jest z kopalniami i to nam daje jednak dużą świadomość tego co czeka przy uruchomieniu odkrywki i elektrowni przy istniejących hutach.
My tutaj sobie piszemy na forum, ja staram się propagować protest tu i ówdzie, ale więksi od nas - istniejące Stowarzyszenia i samorządowcy juz czynią kroki prawne. Ale to oczywiście nie oznacza, że nie powinniśmy się włączyć. Całe nasze życie od tego zależy. To przeszłe i to przyszłe.



lump praski - 31-03-2008 15:45
Sprobuj znalezc ludzi z dobrym niemieckim i francuskim i niech zaloza strony informacyjne o tym co sie dzieje w internecie w tych jezykach - i niech dadza cymk europejskim "zielonym". Im szybciej tym lepiej.
Co do wladz samorzadowych....hm, oprocz tego, ze czesto dzialaja opieszale to tam gdzie w gre wchodza duuuze pieniadze nie ufalabym n i k o m u.
Umiesz liczyc, licz na siebie - mozecie liczyc na skuteczniejsze dzialania wladz samorzadowych jesli sami bedziecie ich mocno cisnac a cisnac ich mozecie jesli macie jakis s t a t u s p r a w ny. To samo z petycjami w biurach poselskich - oni sie licza tylko z tymi kto ma sile.



lump praski - 31-03-2008 16:08
YreQ, wladze samorzadowe sprzedadza was za pare srebrnikow, albo ja nie znam zycia........mobilizujcie sie szybciej i nie liczcie na nikogo.



imported_JAROSŁAW - 31-03-2008 18:09

YreQ, wladze samorzadowe sprzedadza was za pare srebrnikow, albo ja nie znam zycia........mobilizujcie sie szybciej i nie liczcie na nikogo. Jeden przykład już znamy. Lecz nie przesądzajmy. Na szczęście nie wszyscy samorządowcy myślą jak obecny prezydent Lubina. Ale co pawda to prawda. Pisałem już wszesniej do zielonych z polski. Gdzies wcześniej zamiesciłem ich odpowiedź. Nie mogą protestować czemus co jeszcze nie jest oficjalnie zatwierdzone.



YreQ - 31-03-2008 18:22
Ci wszyscy co byli na zebraniu w Karczowiskach i kilku kolegów zainteresowanych współpracą. Wyślijcie mi na PW swoje dane, telefon i gg, skype. Zbiorę w całość i prześlę każdemu, abyśmy mieli lepszą możliwość komunikacji.
A jak strona?



borbet7 - 31-03-2008 19:05

Ciekawe jak idzie Konradowi ze stronką,kolega robprik zgłosił się do pomocy(informatyk)... Weekendy spędzam poza domem (czytaj. bez net-u), więc nie mogłem pracować nad stronka, ale biorę się za nią. Dopieszczę szczegóły i potnę do HTML + CSS.

P.S. Wysłałem Wam maila przed weekendem na o2 odnosnie menu strony, ale skoro były problemy ze skrzynką to pewnie część z Was wogóle go nie przeczytała. Prześle to jeszcze raz na konto na onecie.

P.S.2. Skontaktowałem się też z "robriprk"



lump praski - 31-03-2008 19:20
Szukajcie ludzi z jezykami - jesli mozecie dodajcie do strony chocby krotkie streszczenie w angielskim, niemieckim, francuskim. Zieloni nie moga jeszcze protestowac, ale trzeba dac znac europejskim organizacjom pro-ekologicznym, ze cos takiego sie kroi, rzady maja akces do srodkow masowego przekazu - akcja propagandowa ruszy szeroka fala, - i pieniedzy, wy - nie. Radze zalozyc Stowarzyszenie Obrony tych Terenow czy cos takiego - potrzeba chyba 7 osob, nie jestem pewna ....szukajcie prawnika. zZsiegnijcie porady prawnej co bedzie z p u n k t u widzienia p r a w a dla Was najkorzystniejsze w tej chwili.



olq - 31-03-2008 23:40
Szacunkowy koszt budowy Gazociągu Północnego pomiędzy Rosją a Niemcami przez Morze Północne został po raz kolejny zwiększony, tym razem do 7,4 mld euro - poinformował rosyjski Gazprom w memorandum związanym z nową emisją euroobligacji.

Kiedy rozpoczynano budowę lądowego odcinka gazociągu w Rosji w 2005 r., koszt budowy całego systemu był wyceniany na ponad 4 mld euro. Gazprom pół roku temu zwiększył szacunkowy koszt budowy do ok. 6 mld euro.

Rosyjski Gazprom posiada 51 proc. udziałów w spółce Nord Stream, budującej Gazociąg Północny. Do spółki początkowo weszły niemieckie firmy Wintershall i E.ON Ruhrgas, z 24,5 proc. udziałów każda. W listopadzie 2007 r. akcjonariat rozszerzono o holenderską spółkę Gasunie, która objęła 9 proc.. Udziały każdej z niemieckich firm uczestniczących w projekcie spadł do 20 proc..
Polska sprzeciwia się budowie Gazociągu Północnego pomiędzy Rosją a Niemcami przez Morze Bałtyckie. Gazociąg ma transportować rosyjski gaz do Niemiec z pominięciem Polski, przez której terytorium przebiega pierwsza nitka gazociągu Jamał-Europa.

No to pytanie do Komitetu sterującego.. O jaki rząd wielkości Komitet niedoszacował kosztów budowy elektrowni konwencjonalnej na terenie złóż legnickich,zakłamując dane o wartości gruntów infrastruktury ?? Zaczynam od A) 4 mld EU,B) 8 mld EU czy C) 16 mld EU .Ciekawe cyfry co panowie ?? Szacunkowy koszt budowy spalarni węgla w naszym regionie miałby sięgnąć 8-9 mld EU.......I teraz najlepsze- koszt budowy elektrowni jądrowej w Temelinie(czechy) wyniósł-UWAGA : 3,5 mld EU(2005) ,czyli biorąć pod uwagę niedoszacowania Komitetu z poz.B moglibyśmy wybudować 5 elektrowni atomowych !!!! Nie będę komentował bo niecenzuralne słowa csiną się na klawiaturę....



olq - 31-03-2008 23:54
PS. w 2006 roku Czesi podjęli decyzje o budowie 3 elektrowni jądrowej,są brane 2 mozliwe lokalizacje,1-niedaleko Temelina,2-niedaleko granicy z Polską(ostrawa)...Jest brana równiez pod uwagę rozbudowa Temelina o następne bloki............................................. .........................no comment
Musimy zdać sobie sprawę że w Polsce nie ma ludzi którzy byliby w stanie podjąć decyzje o inwestycje w elektrownie atomowe i żródła odnawialne,a to dlaczego ? Prosta odpowiedż,bo w Polsce nie ma lobbowania na rzecz tych żródeł energii...Dlaczego? Oczywiście chodzi o kasę !!! ..Krótkowzroczność dysydentów w naszym kraju jest niesamowita,a można jednak inwestować w czyste zródła,co pięknie pokazują Czesi, tylko potrzeba woli,a nie nabijania portfeli kosztem rujnowania następnych regionów kraju i naszego zdrowia......
Jedyna szansa jest w UE,gdzie obostrzenia studzą zapędy węglowych monopolistów i chyba też tam nasze protesty zrobią większe wrażenie niż na "zielonych"(art.o zielonych prześlę wkrótce)



YreQ - 01-04-2008 19:29
Witam. Myślę, że nasze drugie spotkanie odbędzie się w szerszym gronie. Koledzy z regionu będący dziennikarzami też zaczęli się interesować naszą walką i z pewnościa wielu pozyskamy dla idei obrony Małej Ojczyzny.
Komitet otworzył Puszke Pandory i jeżeli jeszcze nie zdaje sobie sprawy, to lada moment to do nich dotrze. A dowodem na to, że rząd jest ostrożny w kwestii odkrywki to ich odpowiedź o wydobyciu bezodkrywkowym. Gdyby tak bardzo bazowali na Komitecie, to od razu powiedzianoby o odkrywce.
Więc nie wszystko stracone.
Jutro dowiem sie GDDiK na temat projektu S3 i czy został wstrzymany proces projektowy.
W mediach zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich trzeba rozdmuchać sprawę protestu przeciw odkrywce, a szczególnie przed czerwcem, aby ktoś wpisując te złoża w bezpieczeństwo energetyczne dwa razy zastanowil się nad tym czy to zrobić.



YreQ - 01-04-2008 20:29
Zaczęła się otwarta wojna!

Biuletyn węgla brunatnego jest poświęcony wyłącznie kopalni pod Legnicą:

http://www.ppwb.org.pl/wb/62/8.php

http://www.ppwb.org.pl/wb/62/7.php

http://www.ppwb.org.pl/wb/62/9.php

http://www.ppwb.org.pl/wb/62/10.php



olq - 01-04-2008 22:46
A ja dorzucę z tego samego biletynu artykuł:
http://www.ppwb.org.pl/wb/62/3.php ,o emisji gazów cieplarnianych.:p..
Tajduś pisząc banialuki do Premiera nic nie wspomniał o limitach ,i gdyby naprawdę dbał o interes energetyczny kraju a nie o własna i swoich mocodawców kieszeń to spojrzał by na Czechy które wyprzedzaja nas technologicznie o półwiecze,i nie mówie tu tylko o elektrowniach atomowych ale o długofalowy proces stawiania na żródła energii odnawialnej której udział i tak będziemy musieli zwiększac czego Kasztelewicz i cały komitet nie raczy zauwazyc !!! ....Cos czuje że będziemy musieli sami sie postarać o merytoryczna odpowiedź na list komitetu do rządu.Może jednak trzeba bedzie załozyc stowarzyszenie(ale proces wpisu do rejestru trwa dość długo bo ponad3 miesiące) i wciągnąc jak najbardziej wpływowe osoby z naszego regionu,a także samorządowców którzy podpisali by sie pod nasza petycją...



olq - 01-04-2008 23:17
Na stronie UG Lubin pojawiła się zakładka odnośnie kopalni,na której zamieszczana jest korespondencja między samorządami naszego regionu i rządem .. Szkoda że zakładka tak słabo widoczna...



lump praski - 02-04-2008 05:48
Znajdzcie przede wszystkim p r a w n i k a i szybko rejestrujcie Stowarzyszenie......z jakas tam grupa podpisujaca petycje nikt sie nie bedzie liczyl.....co z tego, ze napisza o tym w prasie.....atrament sie poleje a potem wyschnie . " Na decyzje czekaja wielkie koncerny"..........uuuuuuuuaaaaaaaa . Z wielkimi pieniedzmi, dodajmy.
Niech Wam ktos od zielonych zrobi ekspertyze dlugofalowych skutkow takiej kopalni dla srodowiska waszego regionu a nawet calej Polski..... opublikujcie gdzie sie da ,ruszajcie do biur poselskich z protestem ........chyba musicie sie spieszyc.



YreQ - 02-04-2008 06:10
Link do UG Lubin
http://www.ug.lubin.pl/content/blogcategory/57/79/



lump praski - 02-04-2008 15:43
Organizujcie sie - pospiech wskazany. Nikt specjalnie nie kiwnie palcem w waszej obronie jesli w gre wejdzie zapach pieniedzy. Z jakiegos powodu ma on obezwladniajaca moc.



Philip eM - 02-04-2008 21:42
Może efekt telekinetyczny jest alternatywą dla elektrowni konwencjonalnych?
Proponuję zapoznać się z osiągnęciami mr Searl'a.

http://www.youtube.com/watch?v=a-O7WNvKSvY



nevada-milogo - 02-04-2008 23:08
Witam
widzę że już zamieszczony jest list z MG
notabene ta ścinawska stronka też jest z nami

http://scinawa.eu/content/view/834/1/

Trzymam kciuki

nie polemizuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem załatwi swoim "doświadczeniem"



YreQ - 03-04-2008 16:23
http://fakty.lca.pl/legnica,news,116..._premiera.html

Proponuję wszystkiim kolegom zjednoczyć siły ze stowarzyszeniem z Miłoradzic.



olq - 03-04-2008 22:02
Irek,szef tej organizacji (dialog,rozwój,ekologia)dostał mój numer telefonu tydzień temu,miał zadzwonic w związku z listą protestacyjną,moge zapewnic kilkaset podpisow,i do dzisiaj cisza !!! Mam mieszane odczucia..Mozna załozyc stowarzyszenie zwykłe-procedura dużo krótsza ale i mozliwosci mniejsze....
Chłopaki ze stronką ostro pracują,ciągle nie nadeszło potwierdzenie domeny,co martwi,ale jesteśmy dobrej myśli...Czas zacząc pisac pierwsze artykuły,bo jak juz bedzie technicznie wszystko uruchomione to trzeba bedzie z treścią merytoryczną ostro wystartowac!! Zbierajcie po necie wszystko co się przyda..
pozdrawiam



Philip eM - 03-04-2008 23:25
Odpuśćmy sobie wszelkie wiejskie stowarzyszenia i ruchy na rzecz rozwoju gminy, niepodległości polskiego chłopa, etc. Oni zawiązują coś takiego bo muszą, natomiast my powołujemy coś gdyż zwyczajnie chcemy. Mamy na to determiancję, pomysł, i środki.



YreQ - 03-04-2008 23:27
Na stronie naszaklasa.pl pojawiło się konto stop odkrywce pod Legnicą
http://nasza-klasa.pl/profile/12093128/gallery



lump praski - 03-04-2008 23:32
Szukajcie wsrod was prawnika. Niektore rzeczy mozna blokowac lub opozniac sadownie.



olq - 04-04-2008 08:26
http://www.gigawat.net.pl/article/articleview/526/1/52/

Powiedzcie jak sie tu wrzuca obrazki !!!....

Do poniedziałku setka pęknie na naszej klasie ;) .Grunt to rozpowszechnić info o kopalni w regionie,a to świetny nośnik informacji....



YreQ - 04-04-2008 21:10
http://www.gigawat.net.pl/article/ar...iew/1172/1/84/

"Gorące pytania
Autor: opr. red.
Data publikacji: 10.03.2008 17:39

do wicepremiera i minister gospodarki Waldemara Pawlaka, który odpowiada specjalnie dla „Energii Gigawat”

- Czy widzi Pan możliwość zwiększenia wydobycia gazu ziemnego z własnych złóż np. o miliard metrów sześciennych w skali roku?

- Potencjalnie takie możliwości istnieją. Zależy to jednak od dostępnej wydajności infrastruktury technicznej.

- A zgazowanie węgla?

- Gdyby wydobyto zaplanowane, a niewykonane w ubiegłym roku 7 mln ton węgla to byłby to odpowiednik 3,2 mld m sześc. syntetycznego gazu i byłoby to całkiem dobre zdywersyfikowanie dostaw gazu dla polskiej gospodarki. Myślę, że na obecnym etapie, bardziej racjonalne jest zgazowanie węgla na potrzeby zakładów chemicznych, gdzie może być on wykorzystany najbardziej efektywnie.

To jest oczywiście perspektywa kilku najbliższych lat.

- Czy rząd będzie ingerował w wysokość akcyzy, jaką obłożona jest energia elektryczna, aby zniwelować skutki podwyżki cen energii elektrycznej?

- Są w tym zakresie pewne minimalne wymogi, które narzuca Unia Europejska. Prywatnie mogę powiedzieć, że jest to zjawisko zaskakujące, aby w XXI wieku energia elektryczna była obłożona akcyzą. Ale są to rozwiązania ogólnoeuropejskie, w których podatki akcyzowe stanowią jedno z głównych źródeł dochodów budżetu państwa. Będziemy się starali w miarę możliwości to uwzględniać, ale akcyza nie jest kluczowym elementem. Natomiast o wiele większy wpływ na końcowe ceny energii będzie miała dobrze pilnowana konkurencja, aby wzrosty cen nie były przesadne.

- Czy to oznacza to, że raczej ruchów w obrębie akcyzy w najbliższym czasie nie będzie? Wiceminister Adam Szejnfeld nie wykluczał tego ostatnio...

- Ja też nie wykluczam tego.

- A legnickie złoża węgla brunatnego i projektowane Legnickie Zagłębie Górniczo-Energetyczne. Jaką szansę Pan widzi na rychłe uruchomienie procesu inwestycyjnego w tym regionie?

- Widzę taką szansę i możliwości. Ale potrzeba tam większej delikatności w dyskusji z mieszkańcami tego regionu, a także pokazania perspektyw związanych z wpływem tej inwestycji na możliwości rozwojowe tego regionu. Bo na razie – na poziomie jeszcze tylko samej dyskusji – wywołano jakąś histeryczną wręcz reakcję i wzburzono mieszkańców straszeniem, że zostaną pozbawieni możliwości swojej dalszej egzystencji na tym terenie.

- Czy podniesiony ostatnio międzynarodowy rating Polski nie wpłynie na umocnienie złotówki, co będzie miało w konsekwencji niekorzystny wpływ na efektywność polskiego eksportu?

- Na razie nie widzę takiego bezpośredniego związku. Tu ostateczną rolę gra suma wszystkich procesów zachodzących w gospodarce.

- Dziękuję za rozmowę.

Notował: Jacek Balcewicz "

Myślę, że jeżeli tak dalej Komitecik będzie brnął ślepo do eksploatacji odkrywkowej, bez zwracania uwagi na zurbanizowane tereny i społeczeństwo lokalne, to te społeczeństwo bardzo "delikatnie" powita każdego chcącego przywieźć zwałowarkę w okolice :)



ila66 - 04-04-2008 21:14

Powiedzcie jak sie tu wrzuca obrazki !!!:).... http://forum.muratordom.pl/kto-mnie-...jec,t30921.htm



YreQ - 05-04-2008 06:31
"Tematy: rząd, energetyka, atom00:18, 05.04.2008 /PAP
Rząd chce budować elektrownię atomową
BUDOWA BĘDZIE KOSZTOWAĆ KILKA MILIARDÓW EURO

Rząd postawi na atom?
tvn24.plRząd jest bliski podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Jeśli wszystko pójdzie dobrze, powstanie ona za 12-15 lat.
Propozycja budowy elektrowni jądrowej w Polsce znajdzie się w przygotowywanym przez Ministerstwo Gospodarki dokumencie "Polityka energetyczna Polski do 2030 roku", który ma powstać jeszcze w tym półroczu.

Koszt budowy takiej elektrowni to co najmniej kilka miliardów euro. Zakładano, że może ona powstać w Żarnowcu, ale lokalizacji jeszcze nie wybrano.

- Nie ma możliwości pominięcia w naszym bilansie energetycznym za kilkanaście lat energii jądrowej - mówi "Rz" dyrektor Departamentu Energetyki Ministerstwa Gospodarki Zbigniew Kamieński.

Teraz większość energii w Polsce pochodzi z elektrowni konwencjonalnych wykorzystujących węgiel (ponad 90 proc.). Spośród naszych sąsiadów tylko Białoruś nie ma elektrowni atomowych. W Europie budowane są reaktory we Francji i Finlandii. Podobne plany, i to zaawansowane, mają m.in. Bułgaria i Słowacja.

Nowy zapis w "Polityce energetycznej" o potrzebie produkcji w kraju energii jądrowej to dopiero początek drogi. Rząd może zająć się tym dokumentem - jak zapowiada Kamieński - dopiero w czwartym kwartale. Prawdziwa walka o atom na pewno rozegra się w Sejmie, bo potrzebne będą nowe ustawy.

Badania wskazują, że Polacy cały czas boją się energii atomowej. Ze styczniowego sondażu GfK, przeprowadzonego na zlecenie "Rz", wynika, że 56 procent rodaków jest jej przeciwnych. "

http://www.tvn24.pl/-1,1544893,wiadomosc.html



olq - 05-04-2008 08:14
No to ja dodam dla równowagi art.który wcześniej obiecałem o "zielonych"dla których spalarnia węgla jest mniejszym złem niż elektrownia jądrowa !!
Jakoś nikt nie podejmuje tematu zachorowań na nowotwory który to wskażnik mamy najwyższy w UE,a elektrowni atomowych u nas nie ma,za to SĄ u sąsiadów którzy nie chorują tak ciężko jak Polacy,dziwne ...
w 2005 roku z węgla produkowano w Polsce 95% energii... koszmar..

"Podstawowe zagrożenie dotyczące nas wszystkich to wyciąganie pieniędzy podatników na utrzymywanie energetyki jądrowej..."- Rozmowa z DARIUSZEM SZWEDEM, współprzewodniczącym Zielonych 2004.
Coraz częściej mówi się o budowie elektrowni atomowej w Polsce. Czy taka budowa w Polsce jest potrzebna?
- Zieloni 2004 sprzeciwiają się budowaniu elektrowni jądrowych w Polsce z kilku powodów. Po pierwsze energetyka jądrowa, jeśli uwzględnimy pełne koszty (uwzględniające koszty społeczne i ekologiczne) jest rozwiązaniem najdroższym, zatem ekonomicznie najmniej pożądanym. Znacznie taniej jest oszczędzać energię oraz promować odnawialne źródła energii. Podstawą polityki energetycznej w Unii Europejskiej a także w Polsce, przynajmniej na papierze oficjalnych dokumentów strategicznych, jest oszczędzanie energii. Zieloni postulują taką właśnie politykę efektywnego wykorzystania energii. Polska w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych osiągnęła dwukrotny wzrost PKB przy niezmienionym poziomie zużycia energii. Oznacza to, że w kilka lat efektywność energetyczna gospodarki zwiększyła się dwukrotnie! Stało się tak m.in. dzięki częściowemu urealnieniu cen energii w Polsce oraz likwidowaniu najbardziej nieefektywnych przedsiębiorstw oraz odchodzenia od gospodarki surowcowo-energetycznej w kierunku rozwijania sektora usług, w wielu wypadkach opartego na bardziej nowoczesnych technologiach. A to przyczyniło się właśnie do zmniejszenia zużycia energii. Pod koniec września b.r., w tym samym czasie, kiedy w Parlamencie Europejskim przesłuchiwany był nowy Komisarz UE ds. Energii Laszlo Kovacs, największe europejskie organizacje ekologiczne opublikowały raport, z którego wynika, że kraje Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polska, zużywają nadal średnio dwukrotnie więcej energii na każdą jednostkę PKB niż kraje byłej piętnastki. W raporcie pt. "Ending Wasteful Energy Use" ("Koniec z marnotrawstwem energii") eksperci pokazali, że ta dysproporcja będzie jeszcze wyższa, jeśli nie zostaną przedsięwzięte środki w celu poprawy efektywności energetycznej w sektorze przemysłowym a także w usługach i samych gospodarstwach domowych.
Chcecie promować tzw. zieloną energię. W Polsce podchodzi się do niej co najwyżej z rezerwą... ..............................................

- Jak skomentuje Pan fakt, że niektóre kraje jak Francja i Finlandia planują rozbudowę energetyki atomowej?
- Kraje? Czy raczej rządy tych krajów, nie uwzględniające opinii obywateli oraz racji gospodarczych, ekologicznych i społecznych? Niemieccy Zieloni będący słabszym partnerem w czerwono-zielonej koalicji rządowej z SPD doprowadzili, mimo ogromnego nacisku lobby jądrowego w Niemczech, do przyjęcia programu wycofania się z eksploatacji elektrowni jądrowych w Niemczech w ciągu najbliższych dwudziestu lat. Także tam, w trzeciej największej gospodarce świata zaczęto liczyć pieniądze i efektywność ekonomiczną uwzględniającą koszty społeczne i ekologiczne. I okazało się, że właśnie inwestowanie w rozwój sektora efektywnego wykorzystania energii oraz odnawialnych źródeł energii przyniesie nowoczesne technologie i rozwój nauki, nowoczesne i stabilne miejsca pracy, ograniczenie szkód ekologicznych sektora energetycznego oraz zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego kraju coraz mniej uzależnionego od importowanej ropy, gazu czy uranu.
Fińscy Zieloni wycofali się z rządowej koalicji właśnie z powodu podjęcia decyzji o budowie nowej elektrowni jądrowej w tym kraju. Francja podjęła decyzję o rozwoju sektora nuklearnego w szczytowym okresie "zimnej wojny". Wtedy nikt nie pytał, ile to naprawdę kosztuje. Za pieniądze francuskich podatników zbudowano jedno z największych na świecie lobby jądrowych i, to oczywiste, lobby to walczy o dotacje budżetowe. Niestety afery korupcyjne, w które zamieszany jest prezydent Chirac i jego partia wskazują tylko jak bardzo trudno będzie oddzielić biznes od polityki w tym kraju. W Polsce na szczęście nie mamy tak silnego lobby jądrowego a "zimna wojna" to historia. I mam nadzieję, że dyskusja na temat polityki energetycznej państwa będzie opierała się na pełnej analizie kosztów i korzyści uwzględniającej kwestie społeczne, ekologiczne i gospodarcze a nie interesy międzynarodowego lobby jądrowego.

PS.NO to wszystkim już wiadomo jaki lobbing w Polsce siedzi od lat trując nas skutecznie .... A Czesi jak zwykle o kilka kroków przed nami...
pełny text :
http://www.zieloni2004.pl/old_www/po...ESSID=5a2e47c7



olq - 05-04-2008 08:47
fajny układ ma strona zielonych,podobny do naszej...
http://www.zieloni2004.pl/old_www/po...s1=aktualnosci
Lawinowo przybywa ludzi w naszym profilu na naszej klasie,setka to chyba już dzisiaj pęknie;)



lump praski - 05-04-2008 15:33
W usa odchodzi sie rowniez od budowy elektrowni atomowych - stawia sie na nowe technologie...
Czekamy jeszcze na wybory w listopadzie i nowy kierunek.....



YreQ - 05-04-2008 20:26
Wystąpienie Wójta Gminy Lubin Ireny Rogowskiej na konferencji w Karczowiskach
26.03.2008.
Po wielu latach względnego spokoju znów pojawił się temat budowy kopalni odkrywkowej węgla brunatnego i budowy elektrowni w regionie Lubin - Legnica - Ścinawa, w tym na terenie Gminy Lubin. Zostały odkurzone projekty z lat siedemdziesiątych, forsujące metodę odkrywkową wydobywania węgla brunatnego, bez uwzględnienia nowych technologii, metodę najbardziej dewastacyjną dla środowiska naturalnego. Nie przedstawiono alternatywnych rozwiązań dla bezpieczeństwa energetycznego kraju, rozwiązań, do których jesteśmy zobowiązani przez Unię Europejską (odnawialne źródła energii z wykorzystaniem, między innymi energii słońca, wiatru, wody).

W latach 1976-1985 na obszarze złoża obowiązywał zakaz obrotu nieruchomościami oraz wykonywania remontów i wznoszenia nowych budynków w związku z planem uruchomienia budowy kopalni i elektrowni opartej na wydobywanym węglu brunatnym w regionie Lubin - Legnica - Ścinawa. Stan ten powodował postępującą dewastację obiektów budowlanych. Uchylenie zakazu pozwoliło właścicielom nieruchomości na dokonanie niezbędnych remontów obiektów mieszkalnych i gospodarczych. Po zmianie ustrojowej kraju, na terenie Gminy Lubin nastąpił intensywny rozwój infrastruktury technicznej. Zmodernizowano trasę A-3 na odcinku Lubin - Legnica. Wybudowano wodociągi, kanalizację, oczyszczalnie, połączenia telefoniczne we wszystkich miejscowościach oraz wybudowano gazociąg, do którego podłączono 60% wsi Gminy Lubin, co spowodowało intensywny rozwój budownictwa jednorodzinnego.

Gmina Lubin sukcesywnie realizuje inwestycje drogowe, oświetleniowe, remontuje i buduje obiekty użyteczności publicznej oraz rewitalizuje obiekty zabytkowe.

Przygotowanie terenów pod budowę kopalni odkrywkowej węgla brunatnego związane byłoby z wysiedleniem wielu tysięcy mieszkańców, którzy już raz przeżyli dramat wysiedlania, to likwidacja gospodarstw rolnych, małej, średniej i dużej przedsiębiorczości oraz warsztatów pracy.
Śledząc informacje prasowe dotyczące zamierzeń budowy kopalni węgla brunatnego metodą odkrywkową w rejonie Lubin - Legnica - Ścinawa, należy przypuszczać, że decydenci nie mają pojęcia o tragediach ludzkich jakie mogą nastąpić po podjęciu decyzji o tej budowie. Dotyczyć to będzie ok. 5 000 mieszkańców na terenie samej Gminy Lubin.

ielu mieszkańców Lubina, Legnicy, Ścinawy, Kunic, Miłkowic i okolic zaciągając wieloletnie kredyty i sprzedając swoje mieszkania podjęło życiowe decyzje dla siebie, dzieci oraz przyszłych pokoleń i wybudowało domy w miejscowościach położonych na obszarach będących w zainteresowaniu lobby energetycznego. To przede wszystkim mieszkańcy oczekują odpowiedzi na pytanie - czy mogą być spokojni o swoje miejsce, które wybrali we własnym kraju?

Irena Rogowska
Wójt Gminy Lubin

http://www.ug.lubin.pl/content/view/475/79/



YreQ - 05-04-2008 20:27
Apel Wójt Gminy Lubin
31.03.2008.
Na zakończenie konferencji w Karczowiskach (26.02.2008) Wójt Gminy Lubin Irena Rogowska zwróciła się do uczestników oraz dziennikarzy z apelem.
Konferencja Wójtów, Starostów, Burmistrzów, Prezydentów regionu Lubin - Legnica - Ścinawa zakończyła się ustaleniem wspólnego stanowiska wobec zamierzeń budowy elektrowni i kopalni węgla brunatnego, metodą odkrywkową, między Legnicą, Lubinem i Ścinawą. Nasze wspólne stanowisko daje nam podstawę do podjęcia ogólnonarodowej dyskusji dotyczącej odnawialnych źródeł energii. Sądzę, że dzisiejsza konferencja będzie również początkiem spotkań ze społecznością lokalną w poszczególnych samorządach, aby przedstawić mieszkańcom źródła pozyskiwania energii ze szczególnym uwzględnieniem źródeł odnawialnych. Zgodnie z uregulowaniami unijnymi w 2020 roku, 20% energii wykorzystywanej w Polsce pochodzić powinno ze źródeł odnawialnych. W ostatnich latach obserwujemy szybki rozwój technik poboru energii ze źródeł odnawialnych (wiatr, biomasa, geotermia). Ważniejsze od zmian technologicznych są zmiany w świadomości konsumentów energii i coraz silniejszy nacisk, przede wszystkim na redukcję emisji CO2. Urządzenia do pozyskiwania energii odnawialnej są coraz bardziej wydajne i tańsze, przez co mogą trafiać do większej liczby potencjalnych odbiorców. Sprzyja to rozwojowi odnawialnych źródeł energii. W sektorze tym będą powstawać nowe miejsca pracy. Np. w Niemczech w „wiatrakowym biznesie” pracuje ponad 100 tys. osób. Z danych Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej wynika, że budowa każdej farmy wiatrowej dała 5-6 stałych miejsc pracy. Rozwój odnawialnych źródeł energii jest nieunikniony i podjęcie rzeczowej dyskusji na ten temat wydaje się w tym momencie jak najbardziej zasadne. Mocno wierzę w to, że ten świat zdominują odnawialne źródła energii, energii czystej i przyjaznej środowisku.

Irena Rogowska Wójt Gminy Lubin

http://www.ug.lubin.pl/content/view/474/79/



YreQ - 05-04-2008 20:34
Elektrownie atomowe

http://www.rp.pl/artykul/116453.html

http://www.cire.pl/item,32302,1.html



YreQ - 06-04-2008 09:01
Elektrownia atomowa to konieczność
Paweł Jabłoński 05-04-2008,

Niemal wszystkie racjonalne argumenty przemawiają za budową w Polsce elektrowni jądrowej. Z coraz głębszych kopalni już teraz wydobywamy nierzadko więcej kamieni niż węgla, a ceny innych surowców energetycznych, które musimy importować, stale rosną.

źródło: Rzeczpospolita
+zobacz więcejAtom już budzi kontrowersje
Energia atomowa w Polsce?
Zużywamy coraz więcej energii, a ileż trzeba by zbudować zapór i elektrowni na rzekach albo wiatraków, by zaspokoić potrzeby wszystkich mieszkańców naszego kraju?

Do podobnych wniosków doszły rządy innych europejskich państw, które albo już budują siłownie jądrowe, albo planują ich postawienie. W Polsce jednak sama nazwa budzi niechęć. Zbyt wielu z nas pamięta katastrofę w Czarnobylu. Inni obawiają się o przyszłość polskich kopalń. Niepokoje Polaków mogą być poważną przeszkodą, której nie należy lekceważyć.

Najwięksi optymiści twierdzą, że w naszym kraju nowoczesna elektrownia atomowa mogłaby zostać uruchomiona już za dziesięć lat. Oczywiście pod warunkiem, że Sejm na czas uchwali ustawy, szybko powstaną projekty, a na ich realizację od razu znajdą się pieniądze, no i nikt nie będzie blokował placu budowy.

Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że siłownia powstanie za 12 – 15 lat. Ale ten odległy wydawałoby się termin nie powinien nikogo uspokajać. Jeżeli nie chcemy, by budowa elektrowni stała się tematem politycznych rozgrywek, rząd musi przygotować do tego społeczeństwo.

Trzeba przeprowadzić wielką kampanię, w czasie której wyjaśniono by ludziom, że z budową elektrowni nie wiążą się zagrożenia ani dla ich bezpieczeństwa, ani dla naszej gospodarki. Że po prostu siłownia atomowa to konieczność, z którą musimy nauczyć się żyć, jeżeli chcemy być nowoczesnym, rozwijającym się krajem

http://www.rp.pl/artykul/116442.html



YreQ - 06-04-2008 10:59
http://img385.imageshack.us/img385/1503/odkrywkakb3.jpg



olq - 06-04-2008 11:02
Jakies parę tygodni temu pisałem że nie ma postępu technologicznego ze spalarniami węgla na sztandarach,co dobitnie pokazują nam Czesi !! Mam nadzieję że rząd ma świadomośc tego faktu........
Dla unaocznienia tego należało by zlecić zrobienie ekspertyzy WPŁYWU SPALANIA WĘGLA NA ŚRODOWISKO A CO ZA TYM IDZIE- ZDROWIE POLAKÓW(dziwi dlaczego nikt tego jeszcze nie zrobił !!) .Wyniki były by zatrwazające,ponieważ nikt w bilansie budowy elektrowni konwencjonalnych nie ujmuje kosztów leczenia chorych na nowotwory górnych drog oddechowych oraz przewodów pokarmowych,ktorych jesteśmy liderami w UE..Oczywiście są różne indywidualne aspekty zwiekszania ryzyka zachorowania,do tego dochodzi kiepska kondycja służby zdrowia,ale wpływ środowiska zatruwanego przez ciągłą emisję CO2,NO2,NOX,popiołu jest bezdyskusyjny....Niech przedstawiciele koncernów energetycznych(konwencjonalnych)wybiorą się z wizytą do CENTRUM ONKOLOGII w Gliwicach i powiedzom umierającym Polakom że spalanie węgla jest potrzebne dla ich bezpieczeństwa !! Ciekawe czy znajdzie się choć jeden odważny.....



YreQ - 06-04-2008 11:08
http://www.legnica24.net/news.php?id=9330&rodzaj=0



imported_JAROSŁAW - 06-04-2008 13:51
Dla kontrastu wklejam kilka fotek. Dziś z cyklu nasze rzeki. Nasz region jest i tak ubogi w miejsca które zasługują na miano pięknych. Czy choć te, nie zasługują na ochronę. Pewnie ktoś mi zaraz zarzuci że jez. kunickie nie jest objęte kopalnią i dlaczego podaje taki przykład. Otóż, głębokość leja depresyjnego będzie oddziaływała na większą skale niż się to komukolwiek wydaje. Ściągniecie wód gruntowych przez lej spowoduje wyschnięcie wszystkich studni na odległość kilku kilometrów od wyrobiska. Nie będzie to obojętne dla pobliskiej Odry a także Kunic. To nie hipotezy a fakty. Jezioro Kunickie będzie pomału umierać aż w końcu zniknie. Kaczawa zostanie przeniesiona. Obierze formę ścieku w sztucznym korycie. A Odra? Położenie kopalni odkrywkowej w tym przypadku będzie w bezpośrednim sąsiedztwie terenów objętych programem „Natura 2000”. Kłóci się to z interesem ochrony środowiska. Czy możemy pozwolić na bezpowrotne zniszczenie naszego regionu. Rekultywacja. Czy ktoś sobie zdaje sprawę co to jest? Ile lat potrzeba aby spalony las doszedł do swojej pierwotnej formy? Pokolenia. A jak łatwo go zniszczyć. Ile będzie trzeba czasu aby ten region zaczął normalnie wyglądać i funkcjonować po odkrywce? Trudno to sobie nawet wyobrazić.

Szkoda że pogoda wciąż nie dopisuje i nie mogę dla państwa wykonać teraźniejszych fotek. Dla rekompensaty kilka przykładów z zeszłego roku.

http://img355.imageshack.us/img355/2462/0122du8.jpg

http://img183.imageshack.us/img183/166/kaczawauk0.jpg

http://img183.imageshack.us/img183/2...jezioroos9.jpg

http://img207.imageshack.us/img207/8...tymiprohb3.jpg

http://img207.imageshack.us/img207/8...kaczawaof1.jpg



lump praski - 06-04-2008 17:18
Atomowki to tez relikt polowy ubieglego stulacia.... ale .idea kopalni wegla brunatnego to wesola dzialalnosc ludzi z mentalnoscia z wieku 19 go.



imported_JAROSŁAW - 06-04-2008 22:00
http://img178.imageshack.us/img178/9...zowadk6.th.jpg



YreQ - 06-04-2008 22:41
Na temat elektrowni atomowej w Polsce:
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodar...1,5091332.html

Oglądnijcie filmik.
Wg reportażu w Europie tylko Polska i Albania nie korzystają z energii atomowej :)



olq - 06-04-2008 22:52
Dzięki Jarek,chcialem te zdjęcie by było większe..
Zwrócie uwagę jaki na początek cel obrał sobie Komitet Sterujący,to gm.Miłkowice której fragment widac na dole po lewej,to gmina o najniższym zaludnieniu i łatwy w manipulowaniu faktami.
.Na focie widac ok80 % terenu który mógłby stac sie wielką dziurą..Oczywiście nie ma tu lasów(na obszarze fotki minimum jakies 50%),które sa płucami regionu Lubin-Legnica i mało kto tu mieszka,struktura własności jest do zaakceptowania dla budżetu(czyt.do wykupienia,z naszych podatków,oczywiście opinii publicznej bedą przedstawiane dane z gm.Miłkowice)..Na górze po środku Pieszków,30% nowe domy,70%,odremontowane w ostatnich latach,to samo Raszowka,Raszowa,Miłogostowice,Miłoradzice,Kochl ice....Karczewiska,Miłosna-60-70% nowego budownictwa,jakieś 20 % domy nie odnowione....To jak to bedzie z kosztami wykupu,panie Kasztelewicz-bo jestem pewien ze jak z rachunkiem za rurę gazową Nord Stream,niedoszacowaną już,o 100 %,a jak bedzie po zakończeniu budowy ????...Podejrzewam że nasi "fachowcy" pobiją Niemców i Rosjan w niedoszacowanu,ale interes garstki krótkowzrocznych lobbystów górniczych z pałającym ostatnio gorąca miłością do węgla wicepremierem Waldemarem Pawlakiem na czele zbije na tym niezły interes,tylko kto za to zapłaci,zdrowiem i życiem...
Nie mogę doczekac się jużnaszej stronki www :)



imported_JAROSŁAW - 07-04-2008 08:46
Miałem tych zdjęć nie zamieszczać. Są zbyt złej jakości. Tego dnia pogoda nie dopisała i nie było choć w części dobrego naświetlenia. Zdjęcia są z 9 marca tego roku. Więc są jak najbardziej aktualne. Zwróćcie uwagę, nie ujmując nikomu, wszędzie dominuje nowa zabudowa. To już nie są jakieś tam wioski, to dynamicznie rozwijające się osiedla.

Raszówka

http://img120.imageshack.us/img120/8229/pict2574kd1.jpg

http://img397.imageshack.us/img397/3544/pict2566sh2.jpg

http://img397.imageshack.us/img397/9799/pict2498tk7.jpg

http://img120.imageshack.us/img120/2571/pict2567bo5.jpg

http://img397.imageshack.us/img397/1061/pict2569li5.jpg



imported_JAROSŁAW - 07-04-2008 09:23
Karczowiska 9 marzec 2008

http://img208.imageshack.us/img208/6083/pict2499my3.jpg

http://img180.imageshack.us/img180/3043/pict2507no3.jpg

http://img180.imageshack.us/img180/5660/pict2511nl1.jpg

http://img208.imageshack.us/img208/1955/pict2532lm0.jpg

http://img254.imageshack.us/img254/8607/pict2559lv4.jpg



olq - 07-04-2008 14:27
No to czekamy na sprzyjające warunki pogodowe i na domenę..
Jarek,jak bedziesz startował,dyndnij do mnie..Przydało by sie w pierwszej kolejności Miłosna-osiedle pod lasem,pózniej Pieszków od strony Gorzelina,Kochlice-osiedle Dejon-Dąbrowski..

Trzeba byc nieodpowiedzialnym człowiekiem by ignorowac ludzi mieszkających w tych rejonach,a osiedla sie tam wiekszośc młodego pokolenia Legniczan i Lubinian,a są to jedne z nielicznych rejonów Lubina gdzie da się życ z dala od szkód górniczych i zbiornikow osadowych gdzie cała tablica Mendelejewa jest zawiewana do mieszkań ludzi północnych okolic Lubina ! ! !

Na naszej klasie jest juz wpisanych 310 osób !!a w czwartek było 30..To sie nazywa poparcie inicjatywy ..Dla pełnego efektu należało by oplakatowac miasta,uruchomic strone www a później ruszyc z listą protestacyjną,z pewnościa poparcie bedzie olbrzymie....
pozdrawiam forumowiczow



imported_JAROSŁAW - 07-04-2008 16:27
Ludzie którzy podchodzą do nas jak do przedmiotu nie zdają sobie sprawy z tego co chcą zrobić. Proszę mi powiedzieć w jaki sposób mają być zrekompensowane wszystkie środki jakie włożyli ludzie zamieszkujący te tereny. Proszę mi powiedzieć w jaki sposób zostaną zwrócone marzenia, lata ciężkiej pracy, wyrzeczenia i starania. Nieprzespane noce, użeranie się z polską rzeczywistością. Potem, jak znam życie, jeżeli zostaną te wszystkie sprawy załatwione, będzie tu chyba musiało stacjonować wojsko. Nie wierze, że tak ładnie przyjedzie buldożer i rozwali wszystko. Najpierw wszystkie HIENY będą żerowały na tych osiedlach. Tu są włożone potężne pieniądze, aż sobie trudno wyobrazić. Złodzieje i oszuści dopiero by tu zacierali ręce. A lasy? Wcześniej mówiło się o nic nie znaczących sosnowych lasach. KPINA To majątek o niebagatelnym znaczeniu. Proszę poczytać z czego i w jaki sposób utrzymuje się przemysł drzewny. Denerwuje mnie już brak wyobraźni naszych pretendentów. Na kogo ja płacę podatki?
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ewagotuje.htw.pl



  • Strona 14 z 57 • Wyszukano 3557 wypowiedzi • 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57